Kanoe.cz

C2 mix - kategorie budoucnosti nebo jen pokus o obnovení zapomenuté tradice?!

C2X winnersPo nečekaném rozhodnutí a definitivním vyřazení kategorie C2 muži z pořadu olympijských her, přišla kanoistická federace s novou myšlenkou. Na scénu se po téměř 46 letech vrací C2 mix. Nevíte, co si pod touto kategorií představit? Muž a žena na jedné lodi, přesně to se v mixu skrývá. Pro genderové vyrovnání se zdá býti tato volba ideální. Z hlediska sportovního a především diváckého, kde se C2 muži považovala za královskou disciplínu, je toto rozhodnutí kontroverzní. I přesto se C2 mix vrací téměř po 46 - letech na scénu. Nejnovější kategorie by se měla již tento rok na podzim objevit na programu mistrovství světa ve francouzském Pau.

Vojtova MasekPoprvé se mixové dvojce předvedli právě při Světovém poháru v Praze - Troji. Účast 4 posádek ve startovní poli naznačila rozporuplné názory ze stran jednotlivých federací, které prozatím neví, co od této nové výzvy očekávat a zda tento nápad podpořit.

Kromě třech českých dvojic se do náročné trati v pražské Troji pustila v rámci development programu i jedna posádka z Indie. Zatímco z pohledu indické dvojce byl závod spíše bojem o přežití, české posádky předvedli velmi slušné výkony. Svoje představení před domácím publikem zhodnotili i vítězové Tereza Fišerová s Jakubem Jáněm: „V průběhu Světového poháru jsme ukázali, že to vypadá rozumně a dá se na naše jízdy koukat. Dnes se nám finále nepovedlo úplně podle představ. Chtěli jsme jet čistě, ale trať byla opravdu náročná a dopustili jsme se několika doteků. Teď jen můžeme čekat, zda se i ostatní odhodlají a zkusí vjet i do tak náročné trati jako byla dnes v Troji.“

Je budoucnost C2mix? To ukáže jen čas. My však můžeme s klidem říci, že budeme moci ve světové konkurenci obstát a navázat na úspěchy z let minulých.

Výsledky C2X ze Světového poháru v Praze

Foto: Jan Homolka

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF