Kanoe.cz

Vodní slalomáře čeká Australian Open, pojede i Prskavec

2017 AusOpen

Dvaadvacet českých vodních slalomářů včetně úřadujících mistrů světa kajakářů Jiřího Prskavce a Kateřiny Kudějové se od pátku do neděle zúčastní skvěle obsazeného závodu Australian Open na olympijské dráze v Penrithu. Na trati, na níž v roce 2000 získala své druhé olympijské zlato, pojede také nestárnoucí kajakářka Štěpánka Hilgertová, která pokračuje v kariéře a pokusí se na jaře opět dostat do reprezentačního týmu, v němž je nepřetržitě od roku 1988.

 

Hilgertová v dubnu oslaví devětačtyřicáté narozeniny a může tak letos oslavit třicátou sezonu v řadě v národním týmu, do kterého se z domácí nominaci kvalifikují tři kajakářky.  V loňské sezoně si přípravu protrpěla vinou zranění ramene a nevyjela si nominaci na olympijské hry. I proto pokračuje. „Nebylo to snadné se rozhodnout, ale loni se to moc nepovedlo, neměla jsem z toho dobrý pocit. Tak jsme s rodinou udělali plán a zatím to jde dobře,“ hlásila z Austrálie Hilgertová.

Prskavec s Kudějovou vyhráli mistrovství světa před dvěma lety v Londýně. Loni na olympijských hrách se jim ale dařilo rozdílně. Zatímco Prskavec skončil v Riu třetí, Kudějové se závod nevydařil. „Trénuje se tady nejlépe ve zdejší zimě,“ komentoval Prskavec s úsměvem vysoké teploty, které se často blíží čtyřicítce. Do Penrithu poprvé přijel, když mu bylo čtrnáct let. „Tento týden jsem neměl tak náročné tréninky, takže se cítím dobře připraven na první závody roky,“ prohlásil Prskavec.

Do peřejí kanálu se rozjedou také kanoisté Lukáš Rohan, Tomáš Rak či zkušený Stanislav Ježek, v kajakářích nebude chybět Luboš Hilgert, naopak Vavřinec Hradilek závodit nebude, Vít Přindiš v Austrálii není. U protinožců se připravují na pětitýdenním soustředění také junioři i závodníci do 23 let.

Závod bude mít skvělé obsazení. Na startu budou kromě Australanů také například Slováci, Britové včetně olympijského vítěze Joea Clarka či Němci včetně Hannese Aignera.

V závodu lze získat body do světového rankingového žebříčku, podle kterého se určuje počet zástupců jednotlivých zemí ve Světovém poháru. O českém juniorském týmu a jejich výsledcích lze získat podrobné informace na nové internetové stránce stránce www.canoeslalomteam.cz.

Program a online výsledky můžete sledovat na
http://canoe.org.au/events/2017-canoe-slalom-australian-open/

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF