Kanoe.cz

Kajakáře Vavřince Hradilka čeká premiéra na stříbrném plátně

hradilekTKPremiéra nového českého filmu Tenkrát v ráji se rychle blíží. Film je speciální v tom, že se v hlavní roli horolezce Josky Smítka, skutečné postavy českých dějin, představí olympijský medailista a mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek. V rozhovoru prozradil detaily z natáčení, jaké má před premiérou pocity, i na co má nejsilnější vzpomínky.

Joska je příkladem zejména pro mladou generaci, že i v těžkých dobách nemá muž klesnout na kolena. Že vždy má smysl se prát s osudem, byť by byl sebetěžší... Pro Hradilka je jeho filmové obsazení hereckým debutem. V dalších roli hrají Miroslav Etzler, Jan Budař, Ondřej Havelka, Petr Pospíšil a Vica Kerekes.

 MG 0218Jak se těšíš na premiéru filmu?
No prý už je to hotové, takže už z toho nevybruslím (smích).

Kdy to bude?
27. října to jde do kin. 26. je taková ta slavnostní premiéra, pro pozvané. Na premiéru se samozřejmě těším, svým způsobem z toho mám trošku strach, ale to je asi normálka. Byl jsem teď na narozeninách Vaška Neužila z Dejvického divadla a nějak jsem se tam bavil s herci a ti říkali, že to je naprosto normální. Že jak tvůrci, tak herci jsou nervózní z toho, jak to přijme veřejnost.

Říkáš si někdy: Tohle jsem měl zahrát jinak?
Ne. Vím třeba, že tam nebude scéna, na kterou jsem byl nejvíc pyšný. Je to ta, kdy s Honzou Budařem máme takový hodně blízký pohled z očí do očí v Terezíně.

Měl jsi teď s filmem spojené nějaké povinnosti?
Je toho docela dost. Máme tam hodně věcí spojených s tou kampaní. Ale není to nic hrozného. Spíš jen ta očekávání a hlavně ty dotazy...

Jaký jsi herec?
Tak to musíte zhodnotit vy, až to uvidíte. Já nevím.

Natáčení začalo zhruba před rokem. Na co nejraději z natáčení vzpomínáš? Co tě nejvíc bavilo?
Bavil mě celek, bavil mě zážitek. Potkal jsem neskutečný množství lidí, které bych bez toho filmu v životě nepotkal. Samozřejmě mě na tom bavilo to, jak jsem mohl prožít ty dějiny, které znám z učebnic a jsou poměrně důležité. Tak jsem je mohl prožít aspoň v rámci filmu. Zážitek z Terezína byl hodně negativní, ale postupem času si uvědomuju, že může být rád, že jsem to viděl. Protože to bylo tak depresivní, že si člověk uvědomí, v jak dobrý době žijeme.

Byl to takový nejsilnější moment z natáčení, nebo bylo ještě něco víc?
Hodně silný byl tenhle moment, ještě jsme to točili 17. listopadu, bylo sychravo, hnusné počasí.. Bylo to fakt divné. A pak další bylo, když jsme točili s panem (Pavlem) Rímským, to je člověk, který daboval Rockyho. Hrál tam mého tátu a já si hrozně z dětství pamatuju, jak jsme se s tátou dívali na Rockyho. Takže to pro mě bylo docela silný.

Vracíš se občas na místa, kde se natáčelo? Dobíjí ti některá ta místa energii?
Jasně, famózní je Český ráj. Natáčeli jsme tam na podzim, tak to bylo hrozně hezký. I ty Tiský stěny, Adršpach, potom i v Tatrách. Takže myslím, že když už nic, tak ten film bude minimálně obrazově hrozně hezký.

Na premiéru půjde celá rodina?
To nevím, to asi ne, to bychom zabrali velkou část kina (smích). Ale určitě půjde máma, táta nevím, možná brácha... Já jsem ani nechtěl zvát moc lidí, protože člověk nikdy neví, jak ten film dopadne.

Foto: Vlastimil Vacek a Jan Homolka, kanoe.cz

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF