Kanoe.cz

Výstavba nové slalomové tratě v Troji se blíží!

nadhled podzim_vychodniPraha – Už roky sní čeští vodní slalomáři o nové trati v Troji a její výstavba je zase o něco blíž.  Zastupitelstvo hlavního města Prahy totiž schválilo výkup pozemků mezi Vltavou a protipovodňovou hrází od nového trojského mostu po ulici Pod Havránkou, tudíž tak může být realizována revitalizace veřejného prostoru Troja – Vodácká, jehož má být nová umělá dráha součástí. Stavět by se mohlo začít za dva roky. 

 

O nové trati se mluví už mnoho let, první důležitý krok přišel před třemi lety, kdy záměr revitalizovat prostředí v Troji u Vltavy schválili radní hlavního města. Tentokrát Praha uvolní na odkup pozemků více než 20 milionů korun. Celý prostor kolem vody by se měl otevřít pro veřejnost, zmizí ploty, přibudou nové možnosti pro volnočasové aktivity a hlavně se uleví ulici Vodácká, kterou si oblíbily stovky chodců, cyklistů či bruslařů.

„Je to skvělá zpráva pro všechny slalomáře i obyvatele Prahy. Bojovali jsme za to. Přinese nám to zlepšení podmínek pro trénink i závody. Zároveň dojde k obnově a vytvoření nového prostoru kolem slalomové dráhy, což je skvělé pro všechny Pražany, kteří do této lokality chodí na procházky nebo sportovat,“ potěšila zpráva bronzového medailistu z OH v Riu kajakáře Jiřího Prskavce.

V příštích dvou letech je třeba dokončit výkup zbývajících menších pozemků, dokončit změnu územního plánu a zajistit financování. Nová trať by měla podle hotového projektu stát zhruba 120 milionů korun. V Troji se už dvakrát konalo mistrovství světa a zdejší oddíl USK Praha skoro každoročně hostí závod Světového poháru. Dráha bude využívána zejména k přípravě pro vodní slalom, rodeo a raftingu, dále k výcviku studentů a složek integrovaného záchranného systému a také ke komerčním aktivitám pro veřejnost.

Trať bude 12 metrů široká, 270 metrů dlouhá, bude mít převýšení kolem čtyř metrů a kapacitu 1500 diváků. Celkem by dráha měla měřit 529 metrů a na jeho dolním toku budou odpočinkové plochy pro veřejnost. Přes trať budou vybudovány dva mosty a také vratný kanál. Obtížnost stávající slalomové dráhy bude snížena na rekreační splouvání a pro trénink začátečníků. Areál je součástí podporovaného projektu národních sportovních olympijských center.

Praha připravuje revitalizaci území o rozloze 11 hektarů, park bude kombinovat pobytové plochy s herními a sportovními prvky, chybět by nemělo lanové centrum, hřiště pro děti, venkovní posilovna, hřiště pro míčové hry či malé kulturní atrium s letním kinem.

„Rozhodnutí umožní revitalizaci jednoho z nejzajímavějších míst Prahy z pohledu sportu a trávení volného času. Umělá slalomová dráha v Troji i přilehlé území nabídnou skvělé možnosti vyžití pro rekreační i profesionální sportovce. Jsem přesvědčen, že vodní slalomáři si pomoc opravdu zaslouží, protože jejich reprezentace České republiky je mnoho let fantastická,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

situace01situace _navrhLetecky pohled_16

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF