Kanoe.cz

Vodní slalomáři znají celkové vítěze Českého poháru 2016

gebas mSedmým a osmým podnikem Českého poháru vyvrcholila letošní série klání vodních slalomářů. V sobotu a neděli bojovali o poslední body do celkového pořadí. Vítězství si nakonec odnesli Gebas, Přindiš, Kudějová, Hošková a dvojice Kašpar se Šindlerem.

Už fakt, že letos má Česká republika čtyři kajakáře v nejlepší světové dvanáctce, hovoří o tom, že tato kategorie patřila mezi nejkonkurenčnější. Jen čtyři body dělily prvního a třetího slalomáře. Vítězem se stal Vít Přindiš, jen dva body před druhým Ondřejem Tunkou. Třetí místo bral Vavřinec Hradilek. Bronzový z Ria Jiří Prskavec, který se soustředil na olympijskou přípravu a absolvoval jen polovinu závodů poháru, nakonec obsadil 9. místo.

Kudejova„Vyhrát celkově Český pohár v konkurenci, jaká v kajaku v současné době panuje, je moc hezký výsledek a dává mi to další motivaci do dalších tréninku. Trochu se mi vrátilo štěstí, protože jsem ho vyhrál o dva body, ale na druhou stranu jsem vynechal dva závody a ve všech ostatních jsem byl na stupních vítězů,“ popsal vítěz Vít Přindiš.

I přesto, že se v neděli už na startu nepředstavila, zapsala si Kateřina Kudějová další letošní triumf. V Českém poháru zvítězila před Karolínou Galuškovou a vítězkou z neděle Štěpánkou Hilgertovou. „Stoprocentně mám jasno jedině to, že teď budu mít dovolenou. Pak se s týmem poradíme, co dál,“ prozradila 48letá Hilgertová ohledně dalších sportovních plánů.

Také kategorie C1 mužů měla světové parametry a o celkové vítězství bojovalo hned několik kanoistů. Série závodů se nakonec nejlépe povedla olympijskému finalistovi Vítězslavu Gebasovi. Ale jenom o 4 body zaostal Tomáš Rak. Třetí v pořadí pak skončil dvojnásobný stříbrný medailista z MS i ME do 23 let Lukáš Rohan. Velezkušený kanoista a dvojnásobný olympionik Stanislav Ježek si odnesl celkové 4. místo.

„Letošní sezona byla pro mne dlouhá a dost náročná, takže toto je taková příjemná tečka za celou sezónou," řekl Gebas.

Už je docela pravidlem, že se o nejvyšší příčky perou tři dvojice v rámci kategorie deblkanoistů. Celkové prvenství si letos odnesla dvojice olympioniků Jonáš Kašpar a Marek Šindler i přesto, že se na Trnávce už nepředstavili. Druhé místo patři tréninkovým kolegům Karlovskému-Jáně. Koplík s Vrzáněm pak zůstali třetí.

Svou dominanci mezi singlkanoistkami potvrdila bývalá mistryně světa Kateřina Hošková. Juniorská mistryně světa Tereza Fišerová jen o dva body překonala třetí, také juniorku, Martinu Satkovou.

Kompletní výsledky: http://www.slalom-world.com/index.php?act=04&idz=1&rok=2016
Foto: Alena Ceplová

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF