Kanoe.cz

Na Trnávce vyvrcholí Český pohár ve vodním slalomu

KudejovaPoslední dva závody Českého poháru, kterými vyvrcholí letošní sezóna vodních slalomářů, odstratují již tento víkend. Na Trnávce se o celková vítězství utkají  v sobotu a neděli nejlepší čeští závodníci.

Loni na závodníky Českého poháru ve vodním slalomu čekala před mistrovstvím světa v Londýně trať přírodního kanálu pod Lipnem, kde se konalo letos 5. a 6. kolo Českého poháru. Největší hvězdou byl před rokem na startu kanoista Stanislav Ježek. Dvojnásobný účastník olympijských her tehdy nenašel v kategorii C1 přemožitele.

Na oblíbené trati na Trnávce při obci Želiv se představí olympionici, reprezentanti i medailisté z letošních mládežnických šampionátů. Na startu by neměla chybět kajakářka Kateřina Kudějová, ani čtvrtý z Ria, singlkanoista Vítězslav Gebas, kteří bojují o celková vítězství. Diváci uvidí i kajakáře a youtubera Víta Přindiše v souboji s vítězem z Lipna Ondřejem Tunkou, nebo stříbrného medailistu z MS i ME do 23 let v C1 Lukáše Rohana. Ani všestranná slalomářka a sjezdařka Martina Satková si závody nenechá ujít společně se singlířkou Kateřinou Hoškovou.

Na start se speciálně těšila kajakářská legenda Štěpánka Hilgertová. „Výkon v Troji mě mrzel dvojnásobně. Zajet takový špatný výkon na domácí trati před domácím publikem... Určitě přijde nějaké bilancování. Byla to asi jedna z nejslabších sezón. Po nominaci jsem se ale měla problém 100% zkoncentrovat a ztratila jsem schopnost ten výkon v závodu prodat. Zkusím to rozebrat a podle toho se pak rozhodneme, co v další sezóně. Asi by se mi loučilo zle s takovým výsledkem, ale podstatné je, aby se mi prostě dobře jezdilo. Čekají mě poslední závody letos - Český pohár na Trnávce, kde to bude taková symbolická rozlučka se sezonou,“ řekla dvojnásobná olympijská vítězka po závodech Světového poháru v Troji.

Předběžné celkové pořadí najdete zde:
http://www.slalom-world.com/index.php?act=04&idz=1&rok=2016

Program sobota a neděle:
07:45 Porada vedoucích a rozhodčích v prostoru ubytovny
08:30 Ukázková jízda
09:15 Start kvalifikace – interval 50 sec., 3 intervaly mezi kategoriemi
Start finále A 45 minut po skončení kvalifikačních jízd a následně start finále B.
Interval finále A a finále B 50 sec.
Vyhláčení vítězů po skončení závodu.

Informace: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=1046

Foto: Jan Luxík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF