Kanoe.cz

Ani letos český kajakář SP nevyhrál, Přindiš skončil druhý

Vit Pindi IČeským kajakářům zůstává celkové vítězství ve Světovém poháru zapovězeno. Vít Přindiš propásl šanci na celkový triumf, z vedoucí pozice průběžného hodnocení ho v posledním finálovém závodu v Tacenu sesadil Francouz Mathieu Biazizzo. Přindiš nepostoupil do finále, byl šestnáctý a figuruje na konečném druhém místě v SP stejně jako předloni. Ve finále dnes byla pouze kanoistka Tereza Fišerová, která obsadila sedmé místo.

Na stupních vítězů v celkovém hodnocení SP byli čeští kajakáři celkem devětkrát. Druhý byl Luboš Hilgert starší v letech 1989 a 1992, v sezoně 2011 skončil druhý Vavřinec Hradilek. Ten byl i třetí v letech 2009, 2010 a 2012, loni byl bronzový Ondřej Tunka. Ten letos neudržel průběžné druhé místo před Tacenem a po dvacátém místě klesl na konečnou pátou pozici.

Přindiš mohl doufat v celkový triumf i ze břehu při sledování finále. Právě Biazizzo byl totiž jediným mužem, který ho mohl z vedoucí pozice sesadit, což se mu nakonec díky čtvrtému místo podařilo o dva body. „Je to hezký být druhý podruhé v kariéře, ale bylo to blízko a dva body je strašně málo. Je vidět, že ty dvojnásobné body dělají v tom pořadí neplechu,“ hodnotil po závod Přindiš.

Organizátoři, kteří před závodem kanál opravovali a trochu pozměnili, museli nakonec trať zkrátit o šest branek. Důvodem byl prasklý kus betonu ve spodní části a celý závod tak měl pouze 14 branek. „Nebylo by to bezpečné,“ zdůvodnili pořadatelé zkrácení tratě.

K incidentu došlo v průběhu semifinále kanoistů, mezi nimiž olympionik Vítězslav Gebas minul branku a byl třicátý. Ve finále kvůli zkrácení trati tak bylo nakonec celkem patnáct kanoistů.

“Byla tam obrovská díra. Pořadatelé pak rozhodli, že kajakáři pojedou jako další kategorie místo singlířek, takže jsem měl asi 50 minut na rozjždění. Byl jsem kvůli tomu naštavaný,” povídal Přindiš. “Takže to byl spíš stres. Udělal jsem maximum, jel jsem čistě, ale byla to spíš taková rubárna, než technická jízda,” řekl.

V Tacenu chyběli kajakáři Jiří Prskavec, bronzový olympijský medailista z Ria, a Vavřinec Hradilek, kteří dali přednost odpočinku po sezoně. V Tacenu nejsou ani olympionici kajakářka Kateřina Kudějová i deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem

 

  Výsledky: http://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup-results

  Kontakt pro média:
  Zuzana Trojáková, tel.: +420608277872
  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web: www.kanoe.cz
  Facebook: www.facebook.com/cskdv

 

 

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF