Kanoe.cz

Kajakáři Přindiš s Tunkou jsou blízko vítězství v SP

LukasRohanmS jediným olympionikem v týmu kanoistou Vítězslavem Gebasem odjeli čeští vodní slalomáři na finále Světového poháru ve vodním slalomu do Tacenu. Nejblíže celkovému vítězství mají kajakáři Vít Přindiš a Ondřej Tunka, ve finálovém závodu se však udělují dvojnásobné body. Pojede se opět slalom cross s vítězkou minulého závodu v Praze Veronikou Vojtovou.

Přindiš je po čtyřech závodech v čele se ziskem 164 bodů, hned za ním je se ztrátou 11 bodů Tunka. Normálně se za vítězství uděluje 60 bodů, za druhé místo 55 a za třetí 50, tudíž při dvojnásobku se na celkové stupně vítězů může dostat prakticky kdokoliv z elitní desítky.

Světový pohár nikdy český kajakář nevyhrál, nejblíže byl v letech 1989 a 1992 vždy druhý Luboš Hilgert, v sezoně 2011 celkově stříbrný Vavřinec Hradilek a 2014 právě Přindiš, který obsadil rovněž konečné druhé místo.
„Je to blízko, ale rozhodně není nic jasné. Je to ale můj letošní cíl uspět ve Světovém poháru,“ prohlásil Přindiš. I Tunka, který se letos vůbec nedostal do českého reprezentačního týmu, věří v úspěch. „SP v Praze byl můj cíl sezony a chci uspět i v Tacenu,“ řekl druhý muž posledního závodu v Praze, kde čeští kajakáři obsadili senzačně první čtyři místa.

To se ale takřka jistě opakovat nebude, neboť po náročné olympijské sezoně dal přednost odpočinku bronzový medailista z Ria Jiří Prskavec, vítěz pražského klání, konec sezony si dopřál také Vavřinec Hradilek, třetí muž z Troji. „Jsme strašně unavení,“ vysvětlili oba.

V týmu chybí kvůli předčasnému konci sezony další olympionici kajakářka Kateřina Kudějová i deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, v Tacenu nejede ani dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Do konečného pořadí SP ale mohou promluvit zatím celkově šestý kanoista Tomáš Rak a čtvrtá deblkanoe průběžného pořadí Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

Trať v Tacenu doznala změn, organizátoři upravili na poslední chvíli dno i překážky, tudíž pro všechny bude závod velkou neznámou.

V pátek 9. září jsou na programu rozjížďky od 9:00. V sobotu je semifinále ve stejný čas, o medaile se pojede od 12:30. Finále slalom crossu bude v sobotu v podvečer. V neděli začínají boje o postup do finále v 9:30, finále zahájí v pravé poledne.

Nominace na SP v Seu:
Muži:
K1: Přindiš, Tunka, Maikranz, Hilgert
C1: Rak, Rohan, Gebas
C2: Karlovský, Jáně; Koplík, Vrzáň; V. Mrůzek, A. Kašpar.
Slalom cross: Přindiš
Ženy:
K1: Vojtová, A. Hilgertová, Valíková, Fišerová
C1: Fišerová, Matulková.
Slalom cross: Vojtová, A. Hilgertová

Foto: Jakub Pexa

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF