Kanoe.cz

Zlato, stříbro i bronz pro české kanoisty v Solkanu. Lhota juniorským mistrem Evropy

medialePo zisku prvních medailí z pátečních závodů hlídek přidali mladí vodní slalomáři v sobotu na Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let další cenné kovy. V individuálních soutěžích vybojoval nejcennější kov juniorský singlkanoista Matyáš Lhota. Václav Chaloupka získal ve stejném závodě bronz. V kategorii do 23 let skončil kanoista Lukáš Rohan druhý a juniorka Tereza Fišerová byla třetí.

Lhota navázal na stříbrnou medaili z červencového mistrovství světa juniorů v Krakově, kde prohrál jen se Slovákem Markem Mirgorodským. Ve slovinském Solkanu dnes porážku oplatil rovnou o sekundu.
LhotaMByla tady úplně super atmosféra díky fanouškům,“ popisuje svoje pocity mistr Evropy Lhota. „Po docela vydařené jízdě v semifinále jsem se cítil docela dobře. Zvedlo mi to sebevědomí a řekl jsem si, že jestli někdy, tak dneska.“

Třetí Chaloupka na rozdíl od svých přemožitelů dostal dvě trestné sekundy za dotyk na brance, na Lhotu ztratil 2,06 sekundy. Lhota si vynahradil loňský evropský šampionát, na kterém nepostoupil do finále.
„Jsem rád, že jsem v posledním juniorském roku dokázal vybojovat druhou velkou medaili,“ řekl bronzový Chaloupka. „Je dobré, že jsem obhájil Brazílii, kde jsem ujel bronz a bylo to velké překvapení. A jelikož mi nevyšli mezi tím dvě velké akce v Krakově, tak jsem rád, že jsem to dokázal a zlomil a že jsem třetí.“

Fiserova TmLukáš Rohan zopakoval druhé místo z mistrovství světa třiadvacítek. Svého přemožitele z červencového šampionátu v Krakově, Němce Floriana Breuera, tentokrát porazil, ale nestačil o 2,45 sekundy na Brita Ryana Westleyho.
„Je to sice zase jen stříbro, což u mě už vypadá jako taková tradice, ale dnes jsem s jízdou opravdu spokojený,“ popsal Rohan. „Když jsem jel do cíle, tak jsem si trochu myslel, že by z toho mohlo být i zlato. Ale bohužel, Ryan Westley dnes jel úplně jinou ligu a já jsem na něj neměl. Takže já jsem spokojený. Je to dobré naladění na příští týden na Světový pohár.“

Fišerová, která kombinuje kánoe a kajak, přidala bronz k letošnímu titulu juniorské mistryně světa v kategorii C1.

V pátečních závodech hlídek vybojovali stříbrné medaile juniorské kanoistky i kanoisté, kanoistky do 23 let skončily třetí.

Foto: Alena Ceplová

Výsledky

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF