Kanoe.cz

3. ročník ČEZ Prague Riverside Cross: Vodní slalom s biatlonem

Vavrinec HradilekKoncem srpna se do centra Prahy vrátí ojedinělá akce ČEZ Prague Riverside Cross. Její 3. ročník se bude konat 30. 8. 2016. Představí se světová vodácká elita v netradičním spojení kajaku a biatlonové střelby pomocí laserových zbraní. Této atraktivní podívané se zúčastní i její ambasador, mistr světa a olympijský stříbrný medailista Vavřinec Hradilek. Letošní ČEZ Prague Riverside Cross se uskuteční od 15 hodin na pražské Náplavce u Rašínova nábřeží, pod Tančícím domem a je jednou z významných akcí Prahy -  Evropského hlavního města sportu.

 

„Prague Riverside Cross je pro mne jedinečná akce. Ukazuje slalom divákům v centru města a pobaví tak nejenom nás, kajakáře, ale i ty, kteří do Troje na kanál cestu nenajdou. Letos se vážně moc těším na atmosféru. Poolympijské závody jsou vždy atraktivní a tak věřím, že na Náplavku zavítají i diváci. Máme na startu několik medailistů z Ria. Bude to skvělé zpestření před víkendovým Světovým pohárem v Troji,“ těší se světový šampion na divoké vodě z roku 2013 a stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek.

Jessica Fox MG 0093 MG 0137Celkem se divákům představí 16 kajakářů, 8 kajakářek a 8 kanoistů, kteří se o pár dní budou startovat v pražské Troji při závodech Světového poháru. Mezi těmi, kteří se nyní odvážně pustí na vodu, aby absolvovali slalom s pěti brankami s biatlonovou malorážkou v ruce, figurují ta nejzvučnější světová jména.

V kategorii kajakářů se z domácích hvězd kromě Vavřince Hradilka představí i čerstvý bronzový medailista z letních olympijských her Jiří Prskavec a stříbrný medailista z ME 2014 a vítěz SP v Seu 2016 Vít Přindiš.

„Riverside je pro mě hlavně o skvělé a pohodové atmosféře a o tom přiblížit naši disciplínu z jiného úhlu pohledu a divákům se ukázat i jinde, než jen na kanále. Není to v zásadě o výkonech, ale o tom si užít skvělé odpoledne a přilákat diváky na nadcházející SP v Tróji. Je to skvělá akce, kterou si moc užívám a nyní po, pro mě úspěšné olympiádě, budu ještě víc. Po i před olympiádou takovéto akce neodmítám,“ směje se Jířa Prskavec.

Také mezi zahraničními účastníky rozpoznají diváci ty největší hvězdy. Z kajakářů dorazí například Francouz Boris Neveu, mistr světa z roku 2014, Francouz Sebastien Combot  8. místo LOH 2016 a Španěl Samuel Hernanz 5. místo LOH 2012.

Mezi singkanoisty nebude chybět Stanislav Ježek, mistr světa v hlídkách 2002 a několikanásobný bronzový medailista ze světových šampionátů, Michal Jáně, stříbrný na MS 2014 v závodu hlídek nebo talentovaný Tomáš Rak, bronzový z ME juniorů rovněž v závodu hlídek, Víťa Gebas, držitel dvou medailí ze závodů hlídek – bronz z MS 2011 a stříbro z MS 2014, a především slovenský olympionik Matěj Beňus, stříbrný medailista z letních olympijských her 2016. České kajakářky budou mít zastoupení v podobě Kateřiny Kudějové, juniorské mistryně světa a bronzové medailistky z letošního ME, a Karolíny Galuškové, která v závodech Světového poháru v Augsburgu 2014 vybojovala třetí místo. Mezi zahraničními ženami na kajaku zazáří Australanka Jessica Foxová, bronzová medailistka z letních olympijských her 2016.                                                         

 „Na Riverside Cross se hrozně těším a rád jsem přijal pozvání. Měl jsem možnost si již tuto netradiční kombinaci slalomu a biatlonové střelby vyzkoušet nyní v rámci olympijského parku na Lipně v lehčí a zábavné formě bez slalomových branek, takže jsem zvědav, jak to v centru Prahu bude vypadat s brankami a velkou střelnicí. Nyní po úspěchu v Riu moc netrénuji, ale do Prahy se těším jak na Riverside, tak na nadcházející SP v Troji,“ dodává slovenský reprezentant Matěj Beňus.

„Systém závodu je jednoduchý. Nejprve budou závodníci seřazeni podle současného rankingu do kvalifikačních jízd. Následně již v duelovém souboji – battlu, budou postupovat ti nejlepší až do finále. Díky zázemí na parníku Vyšehrad a postavenou startovací rampou mezi Rašínovým nábřežím, vznikne nemalý prostor se slalomovými  brankami, ve kterém o kolize a napínavé dění nebude nouze a věříme, že si diváci opravdu přijdou na své,“ přiblížil kvalifikační klíč Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.  Samotným závodem vodáckých hvězd však akce zdaleka nekončí. Jízdu v lodi i následnou střelbu si užijí i sportovní osobnosti, které září jinde, než mezi vodními peřejemi.

Své umění a balanc na vodě tak předvedou například olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, alpský sjezdař Kryštof Krýzl, akrobatický lyžař Tomáš Kraus, nebo horolezkyně Klára Kolouchová a další. Exhibiční vystoupení si připravil i biketrialista Petr Kraus. Letos navíc se diváci můžou těšit na účast některých ambasadorů, zastupujících Evropské hlavní město sportu.

Prostor také v rámci exhibice dostanou paddleboardisti, kteří střelbu a slalom mezi brankami předvedou ve stoje na prknech. Diváci a návštěvníci závodu, si budou moci v Energy zóně plné soutěží a zábavy, zapůjčit paddelboardy a vyzkoušet si tuto stále se rozvíjející vodní aktivitu.

Během druhého ročníku Prague Riverside Cross bude také příležitost pomoci dobré věci. Pomocí aplikace EPP od Nadace ČEZ, budou návštěvníci moci přispět svými výkony na dva subjekty. Jedním z nich je Ursus centrum - přírodní zážitkové centrum a druhým je Česká federace Powerchair hockey – florbal na el. vozíčcích pro handicapované lidi.

 

PROGRAM ČEZ PRAGUE RIVERSIDE CROSS 2016
15:00                     povinné tréninkové jízdy a střelba
15:30                     start závodu - kvalifikace
16:30                     paddleboard závod
17:00                     vyřazovací jízdy
17:45
                     závod osobností
18:15                     finále
19:00                     exhibice bike trialisty Petra Krause
19:05                     vyhlášení výsledků

Akreditace pro média
V případě zájmu, prosíme zástupce médií o zaslání jednoduchého e-mailu „s žádostí o akreditaci“ na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Akreditace zajišťuje volný vstup na parník Vyšehrad a po domluvě i na malý novinářský člun, který Vás doveze přímo ke střeleckému pontonu.

Kontakt pro média:
Sabina Borecká
tel.: 737 275 430

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF