Kanoe.cz

Takové druhé mistrovství světa, říká o Evropě slalomářů juniorů oslavenkyně Satková

Solkan kanal 1mUž ve čtvrtek startuje další z vrcholů juniorské reprezentace ve vodním slalomu, tentokrát ve slovinském Solkanu. Na Mistrovství Evropy juniorů a do 23 let se představí v českých barvách spolu 18 mužů a 11 žen.
Loni si titul mezi kajakáři odvezl Jiří Prskavec, mezi kanoistkami zářila Monika Jančová.

Z důvodu nemoci se ve Slovinsku nepředstaví juniorští mistři světa v C2 Kašpar s Mrůzkem. Naopak, jednou z největších medailových nadějí bude vicemistryně světa Karolína Galušková mezi kajakářkami do 23 let, kterou v Krakově porazila jen Jessica Foxová. O zlato bude usilovat určitě i mezi juniorkami kanoistkami s mistryně světa Tereza Fišerovoá, nebo i Martina Satková bude také chtít vylepšit bramborou medaili.

Mezi kanoisty se představí i čerstvý mistr ČR Lukáš Rohan. Ve světové konkurenci v Krakově skončil na druhém místě. „Přípravy na start proběhly pohodově u moře v Itálii. Strávili jsme tam celé odpoledne. Organizátoři nám přichystali ranní tréninky, tak aspoň můžeme volné chvíle smysluplně využít. V pondělí jsme navštívili jeskyni Postojna a taky došlo na tradiční fotbalové zápasy, které jsou jako na každé akci hodně vypjaté. Voda zatím dost kolísá a v podstatě nevíme, za jakého stavu pojedeme závod. Organizátoři slíbili, že aspoň poslední trénink by měl být za stavu vody, jako se pokusí udržet při celém závodě,“ popisuje Rohan.

Talentovaná Martina Satková zde v úterý oslavila „dospělost“. „Oslavila jsem narozeniny a moc jsem si to užila. V Solkanu se mi moc líbí. Je to tu příjemné místo. Je tu ale dost velké horko a tak se snažíme kromě tréninků na vodě nechodit moc na slunko, abychom se neunavili. Každý trénink zde teklo úplně jiné množství vody, což je poněkud nevhodné když máme už ve čtvrtek startovat. Na závod se jako vždy těším. Bude to pro mne vlastně druhé mistrovství světa juniorů, jelikož konkurence je úplně stejná. Je to jiná trať než v Krakowě a nevím, jak na ní soupeřky jezdí. Doufám, že se mi pojede dobře a dosáhnu co nejlepšího výsledku. Olympiáda mě asi motivovala v tom směru, že toho mám ještě dost před sebou a je důležité si užít ten poslední juniorský rok,“ řekla čerstvě osmnáctiletá Martina Satková.

Kvalifikace startuje ve čtvrtek kategoriemi C1 muži a ženy plus K1 muži.

PROGRAM V SOLKANU
Čtvrtek 25. 8: 2. kola kvalifikace junioři C1Ž, C1M, K1M (9.00), 2. kola kvalifikace U23 C1Ž, C1M, K1M (14.))
Pátek 26. 8: 2. kola kvalifikace junioři + U23 C2M, K1Ž (9.00), hlídky junioři + U23 C1Ž, C1M a K1M (14.00)
SOBOTA 27. 8: semifinále a finále junioři + U23 C1Ž, C1M, K1M (10.00), hlídky junioři + U23 C2M, K1Ž (16.00)
NEDĚLE 28. 8: semifinále a finále junioři + U23 C2M, K1Ž (10.00)

WEB
LIVE VÝSLEDKY (web)

Foto: Alena Ceplová

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF