Kanoe.cz

Domácí šampionát slalomářů pod Lipenskou přehradou přinesl historický okamžik

c1mČeský pohár ve vodním slalomu 2017 přinese k vidění neobvyklou situaci, neboť dva závodníci v jedné kategorii budou při všech závodech oblékat stejná startovní čísla určená pouze pro mistra republiky.

V kategorii C1 muži došlo k neobvyklé situaci, kdy čtvrtý muž olympijských her Vítězslav Gebas dojel z poslední startovní pozice na setinu stejně jako v tu chvíli vedoucí singlkanoista a jeho mladší kolega z USK Praha Lukáš Rohan. Pro titul z domácího šampionátu si tedy došli oba dva reprezentanti společně se Standou Ježkem, který obsadil bronzovou pozici.

KudejovaV nepřítomnosti držitele bronzové olympijské medaile Jiřího Prskavce si mezi kajakáři dojel v těsném souboji pro svůj první seniorský titul jeho tréninkový parťák Ondřej Tunka. O pouhých 14 setin prohrál souboj s oddílovým kolegou z USK Vít Přindiš, hvězda Youtube kanálu Českého olympijského týmu. Na třetí místo vystoupal v prostorách olympijského parku u lipenské přehrady Zdeněk Ornst z Dukly Brandýs. Letošní vicemistr Evropy Vavřinec Hradilek skončil na pátém místě, čímž se znovu potvrdilo, jak je kajakářská špička v Česku obrovsky nabitá.

Kajakářkám pro tento rok vládne loňská mistryně světa Kateřina Kudějová, která může po nezdařeném finále na OH slavit stejně jako Ondřej Tunka první individuální titul mezi seniory. I přes nejrychlejší čas zůstala kvůli třem dvousekundovým penalizacím Karolína Galušková v těsném závěsu a skončila druhá. Třetí místo brala loňská obhájkyně Veronika Vojtová. Pádlující legenda vodního slalomu Štěpánka Hilgertová obsadila pátou pozici.

C1mmmV deblířském finále si už pro třetí zlato z republikového mistrovství v řadě dojela posádka Dukly Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. Suveréni domácí scény dali čistou jízdou najevo, že pokažený závěr olympijského finále dokázali hodit na hlavu a jsou dobře připraveni na domácí světový pohár. Stříbro brali tréninkový parťáci olympioniků Ondřej Karlovský - Jakub Jáně a bronz posádka z USK Tomáš Koplík – Jakub Vrzáň.
V nejmladší kategorii zvítězila juniorská reprezentantka z Roudnice nad Labem Tereza Fišerová, druhé místo brala Jana Matulková z Dukly a bronz vybojovala medailistka z letošního mistrovství Evropy Kateřina Hošková z USK.

Výsledky MČR ve vodním slalomu 2016:
http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=16111S101

Výsledky MČR ve slalomu družstev 2016:
http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=16110S201

Foto: Jan Luxík

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF