Kanoe.cz

Chtěla jsem to jet jinak, vysvětluje desátá z Ria Kateřina Kudějová

rio kud„Vodní slalom je takový a drobný zaváhání má za výsledek, že místo tady vítězné slávy je zklamání,“ řekl trenér Jiří Prskavec starší o jízdě svěřenkyně Kateřiny Kudějové. Mistryně světa se po taktické chybě na bráně číslo 21 musela uspokojit s desátým místem v olympijském finále.

V cíli se tréninková partnerka bronzového Jiřího Prskavce držela za hlavu. „Chtěla jsem to udělat naopak než v první jízdě, kdy jsem tam měla trochu problém, ale udělala jsem to trochu víc a objela to z druhé strany. Hrozně mě to mrzí, je to pro mě zklamání, ale co se dá dělat," litovala.

„Bohužel se to stalo, jinak ta jízda byla dobrá, jela jsem dobře, ale tohle je jediný, co mě odsunulo,“ popsala kajakářka, která o dotyku na šestnácté brance ani nevěděla.
„Nedělala jsem tam chyby, a když je nedělám, mám to velmi rychlé. Takže kdyby nepřišla chyba, bylo by to v pohodě,“ přemýšlí. Na závody deblkánoistů se raději nedívala. „Nechtěla jsem se znervózňovat a nešla jsem sem, čekala jsem na svoji jízdu. Věděla jsem, že se to asi nepovedlo, protože kluci tady byli dost zklamaní. Ale neviděla jsem to.“

Trenér Jiří Prskavec starší ví, že jeho svěřenkyně měla na medaili. „Mě vždycky nejvíc mrzí, když se tomu závodníkovi nepovede předvést, na co v tu danou chvíli měl. A ona na to opravdu měla, měla jet o ty medaile a nakonec o ně i jela,“ řekl Prskavec. „Snažil jsem se ji připravit na to, že nesmí podléhat různým emocím a připravit ji na to, aby se v závěru trati nebála o výsledek a jela to, co umí naplno až do cíle. A možná to bylo zapříčiněné i tím, že trochu víc chtěla,“ dodal trenér.

Olympijskou vítězkou v kategorii kajakářek se stala Španělka Maialen Chourrautová, která se v parku Deodoro dočkala životního úspěchu. Před čtyřmi lety v Londýně vybojovala bronz, dnes pokořila jako jediná hranici 100 sekund.

Výsledky.

Foto: ČTK

Srovnání Kateřiny s vítězkou

 

 

 

Publikováno: 1 rok 6 měsíců zpět Od kolemjdoucí #910
Avatar uživatele kolemjdoucí
Spousta lidí necitlivě lamentuje nad cizím neúspěchem, ale nakonec se s neúspěšným výsledkem nejhůř vyrovnává samotný sportovec. Vždyť kolkrát v životě se dostanete na Olympiádu, kdy mu věk dovoluje dosáhnout absolutního vrcholu, jednou, maximálně dvakrát v životě a pokud to jednou nevyjde, tak se musí vypořádat s vědomím, že už mu nikdy osud nenahraje příložitost být úspěšný dvakrát po sobě, tak jak se to opakovaně podařilo jeho soupeřům, kteří ani nejsou nijak zvlášť lepší než on. To musí být frustrující a velká zátěž na psychiku a příští Olympiáda bude pak v tomhle smyslu ještě obtížnější.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF