Kanoe.cz

Mohl jsem vyhrát, ale chtěl jsem prostě medaili, těšil se bronzový z Ria Jiří Prskavec

Jia v mixNejvětší medailová naděje mezi vodními slalomáři, Jiří Prskavec měl pro finálovou jízdu jasný plán. „Když to tam pošlu, mohlo by to vyjít,“ usmíval se. Jeho čistý čas byl nakonec jako z říše snů a katapultoval by ho k olympijskému zlatu. Připravil ho ale o něj šťouch na brance číslo 13. Pro české barvy nakonec vybojoval úžasný bronz.

„Trať není tak těžká, ale je rozhodně těžší než ta kvalifikační.“ Do desetičlenného finále postoupil s naprostým přehledem z druhého místa a nepřipustil žádné komplikace.
Plánoval, že bude ze začátku jízdu trochu jistit. „Ale úplně se mi to nedařilo. Od prvních záběrů jsem věděl, že takhle nepojedu a začal jsem to tam docela sázet. Pak vlastně potom, co mi vyšel střed, jsem si říkal, teď jedeš nejrychleji, teď to prostě udrž,“ popisuje Prskavec svojí jízdu.

20160810 161837Pak přišla levá protivoda. „Tam mi krutě nevyšla voda. Měli jsme namyšleno, že to tam vyšlu jako v tréninku, ale prostě jsem tam měl proud. Takže jsem se tam dotknul,“ líčí kritický moment finálové jízdy, který ho pravděpodobně stál zlato a téměř i bronz. Na startu byl totiž ještě nejrychlejší ze semifinále, 19letý Slovák Grigar.

„Věděl jsem, že ty časy byly výborný a musím jet opravdu hustě, a to se mi docela povedlo, takže jsem nakonec dojel třetí. Ale za mnou jel Kuba... Docela jsem mu věřil, je to kamarád a přál bych mu to. Na druhou stranu si myslím, že je ještě mladý a může si počkat,“ pousmál se nakonec bronzový 23letý vodní slalomář, kterého vede táta Jiří, také bývalý olympionik. Slovenskému kajakáři se závěr tratě nevyvedl, takže Prskavce z medailové pozice neodsunul.

První pocity v cíli měl závodník USK Praha i tak smíšené. „Říkal jsem si, škoda toho ťuku, byls o vteřinu a půl nejrychlejší. Co jsem si mohl myslet? Byl jsem rád, že jsem to ustál, to znamenalo strašně moc. To, že jsem prostě potom věděl, že můžu být čtvrtý - strašně by to mrzelo. Ale říkal jsem si, že si tu bronzku fakt zasloužím a že mi to asi vyjde.“

Jiří Prskavec získal první medaili pro českou výpravu na těchto olympijských hrách. Před čtyřmi lety v Londýně bral Vavřinec Hradilek stříbro.
„Neuvěřitelný. Nedokážu teď vyjádřit ty pocity, ale je to krásný. Když jsem viděl, jak za mnou do cíle přijel táta, tak.. Brečel. On to prožíval fakt hrozně, tohle je odměna nás obou, nejenom moje. A to, že jsme to zvládli a vezeme domů medaili, je nádherný,“ popsal v mixzóně dojatý kajakář po zisku medaile.

Výsledky

 

 

 

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF