Kanoe.cz

Kurňa, ty dnes startuješ na olympiádě, došlo ráno Prskavcovi a vyjel si postup

 JDN9269Na olympijské trati Deodoro v Riu de Janeiro dnes odstartovaly klání vodních slalomářů. V kvalifikacích se představil  i kajakář Jiří Prskavec, který si vybojoval postup do semifinále. I přes počáteční nervozitu: „Ráno jsem si říkal, že si ani nevyčistím zuby, jak se mi klepala ruka.“

Závody byly o hodinu posunuty z důvodu silného větru, který dnes trápil v Riu závodníky i na dalších sportovištích. "Posunout start bylo dobré rozhodnutí. Nečekal jsem, že to přestane, vichřice byla hrozná. Když jsem ráno odjížděl z vesnice, říkal jsem si, že možná odlítne celá jídelna, protože to byl fakt velký vítr. Mockrát jsem neviděl takovou vichřici,“ popisuje klimatické podmínky Jiří Prskavec.

 JDN9246Ten si nakonec jízdu zabezpečil už první jízdou, kde zajel třetí nejrychlejší čas, ale připsal si jeden šťouch. Nakonec postoupil jako sedmý. „První jízdu jsem ustál velmi dobře, byl jsem soustředěný, jel jsem, co jsem chtěl a byl z toho pohodový postup,“ popisuje Prskavec. „V té druhé jsem si chtěl vyzkoušet pro mě riskantnější jízdu, žen jsem to zkracoval. A na jedné bráně jsem pak udělal chybu. Táta mi při prohlídce trati říkal, že tam ta voda teše dost zprava doleva. Já říkal: Ne-ne, to je v pohodě, já to tam můžu zkrátit. Tak samozřejmě jsem to tam zkrátil - a do branky jsem nedojel a musel se vracet.“

I když má už spoustu medailí z velkých akcí, i mnohonásobného šampiona poznačila nervozita. „Ráno jsem byl fakt nervózní, a to hodně. Ale při jízdě už to byla pohoda a dole jsem měl hodně síly. To je dost důležité, abych věděl,“ přiznal mistr Evropy.

„Čekal jsem větší peklo, když jsem najel na start, těch diváků je honě a čekal jsem lepší atmosféru. Ale po dvou brankách jsem se otrkal, nahodila mě voda, pak jsem si říkal, že to je slabší, než na svěťáku v Troji. Doufám, že se to zvedne. Je to něco speciálního,“ říká Prskavec junior, kterého v Riu kromě otce kouče povzbuzuje i maminka fyzioterapeutka. Ti všichni mají Jířovi vytvořit pohodové zázemí pro závody.
„Musím přiznat, že včera večer jsme si pustili ještě nějaký film a to jsem byl úplně v pohodě. A ráno, když jsem se probudil, jsem si uvědomil: Kurňa, ty dneska startuješ na olympiádě. Fakt to bylo takové, že jsem byl hodně nervózní,“ uzavírá olympionik.

Výsledky: https://www.rio2016.com/en/canoe-slalom-kayak-k1-men-heats-2nd-run

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF