Kanoe.cz

Vždy si beru zimní bundu. Kateřině Kudějové je v Riu chladno

kudejova mKajakářka Kateřina Kudějová si už díky focení pro média zkusila i brazilský karnevalový oděv. Mistryně světa měla před odletem nabitý program a bojovala i s ucpanými dutinami. V Riu ji čekají kvalifikační jízdy v pondělí 8. srpna. V rozhovoru prozradila, jak se v Riu a olympijské vesnici cítí, co se jí líbí i co ne.

„Snáším to tu v pohodě, mně se tu líbí. Doprava je teda trošku zbytečně prodloužená a složitá, ale nakonec je to v pohodě, už jsme si na to zvykli, že to trvá přes 35 minut, někdy víc, někdy míň,“ popisuje přímo z Ria mistryně světa. „Co se týče bydlení, ze začátku to bylo slabší, občas netekla voda, ucpávají se záchody, ale už jsme to nějak vyladili, zútulnili si to tam, tak je to v pohodě.“

Jak strávila volný den?
Jeli jsme se podívat na Líbu Jahodovou na střelnici, abychom se koukli, jak jí to jde. Ale nastoupili jsme do trošku jiného autobusu, tak jsme dojeli na koně, kam nás nepustili, tak jsme se museli vrátit a znovu jet na tu střelnici. Ale stihli jsme jí.

Jak si užívá první olympijskou atmosféru?
Je to super, hrozně se mi to líbí. Je to obrovský, je tu spousta lidí, které jsem předtím viděla jenom v televizi, a je hrozně hezké je tu potkávat. Užíváme si to všichni, je to pro nás všechno nové a super.

Je ale něco co by změnila nebo vylepšila?
Jedině mi vadí, že tu všude i v restauracích a autobusech hrozně pouští klimatizaci. Ale fakt hrozně, to se nedá vydržet. Trochu jsem se toho děsila, ale teď už vím, že se musím prostě oblíkat. Vždycky si beru tu naši zimní bundu, o níž jsem si myslela, že ji vůbec nevytáhnu, ale používám ji nejvíc. A šusťáky a boty.

Slalomáři v Riu absolvovali už pár soustředění. Kolik toho ale najezdila v porovnání se soupeřkami?
Myslím, že jsme zvolili zlatý střed. Nemohli jsme tu být víckrát, protože jsme neměli jistou tu nominaci, takže to jinak nešlo. Někdo tu byl víckrát, někdo míň. Já jsem ráda za to, co jsme natrénovali. Možná bych tu byla ráda ještě víckrát, ale na druhou stranu teď už to není o tom, co jsme najezdili. Bude to o závodě a nemyslím, že bych potřebovala dny navíc.

Co všechno se změnilo v porovnání s první návštěvou Ria?
Poprvé bydlíme v dobé čtvrti. Všichni jsme nadšení a líbí se nám, to je největší rozdíl. Kanál mě jen mrzí, že se pořád mění. Jak se odpařuje hladina, klesá voda, mění se válečky. Každý trénink je trochu jiný.

A co jídlo pro sportovce?
Čekala jsem od toho trochu víc, hlavně první dny se nám to hrozně líbilo, protože jsme mysleli, že se to bude furt měnit. Pak jsem zjistila, že snídaně jsou, co tam bylo celý den předtím. Mekáč je úplně někde jinde... Je to zvláštní, je pravda, že už i na obědy flákám chodit, ani nevím, co bych si tam dala.

Jaký recept na úspěch přichystal trenér Prskavec?
On se snaží nás hodit do pohody. Říká nám, ať se připravíme, že to bude těžké a srovnáme se s tím už dopředu. Určitě se nás nesnaží nějak buzerovat při tréninku. Třeba jak dneska foukalo, ať to bereme s vtipem.

Půjde to pří první jízdě?
Tím, že čekám, že kvalifikace snad nebude extrémně těžká pro nás, tak si říkám, že to bude v pohodě. Trochu se bojím pak toho semifinále.

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF