Kanoe.cz

Mladí sjezdaři už ve čtvrtek zabojují na řece Mur o první evropské medaile

satkovaUž tento čtvrtek 21. června zahájí juniorští sjezdaři dlouhým závodem svojí letošní vrcholnou akci, kterou je mistrovství Evropy juniorů na rakouské řece Mur poblíž městečka Murau. Česká výprava bude mít po loňských zlatých žních, které zažila juniorská reprezentace na MS v americké Nantahale těžkou pozici, aby udržela nastavenou laťku.

Mezi českými juniory je ale opět spousta hvězdných jmen, která budou útočit na ty nejvyšší příčky. Rovnou z MS juniorů ve slalomu, kde po výhrách kvalifikace i semifinále obsadila ve finále smolné čtvrté místo, se do Rakouska přesunula Martina Satková.

paloudova„Rychlá změna disciplíny mi problém zas tak nedělá. Je důležité, že jsem celou dobu pádlovala, jen si po takové době musím prostě co nejrychleji zvyknout na sjezdovou loď. Trochu mě překvapila místní trať. Na takové vodě jsem asi ještě nejela. Je to dost silové a místa, kde bych měla zrychlovat, jsou spíše v dolní pasáži, kde už budou docházet síly. Únava už je trochu znát ale věřím, že se do toho budu moct opřít naplno,“ říká Satková, která si z loňského juniorského MS odvezla zlaté medaile jak z kajaku, tak ze singlkanoe.

„Od sjezdového šampionátu očekávám hlavně spokojenost. Ve slalomu to nevyšlo a mrzelo mě to opravdu hodně. Všichni mi ale popřáli, ať se mi daří a že věří, že si teď spravím chuť. To mě dost nakoplo. Chtěla bych zajet co nejlepší výsledek a přivézt si domů nějaké medaile. Vím, že všechny holky mají asi natrénováno na sjezdové lodi víc než já, ale na to se snažím nemyslet. Pojedu tak, jak to umím,“ dodala univerzální brněnská závodnice.

smoldasS velkým očekáváním vyráží na juniorské ME také úřadující juniorský mistr světa Michal Šmoldas, který se letos na singl kánoi probojoval i do seniorské reprezentace. „Ambice mám určitě ty nejvyšší, přeci jen je to můj poslední juniorský šampionát. Budu se snažit obhájit tituly s předešlých let. Řeka je ale celkem obtížná a závod tu má přes dvacet minut. Je tu hodně prostoru pro chybovaní a člověk nikdy neví, co si pro něj řeka přichystá. Přivezl jsem si však tu nejlepší formu, tak doufám, že se nic nepokazí.“

Tímto ale výčet favoritů zdaleka na medaile zdaleka nekončí. Mezi juniory se představí také mistryně světa na C1 z letošního seniorského MS, Anežka Paloudová, která bude jednou z největších konkurentek Martiny Satkové. Na kajaku bude mezi favority patřit Vojtěch Zapletal, který se letos na tuzemských závodech dokázal prosazovat i mezi seniory. Vojtěch pak také zaklekne do deblkanoe se svým bratrem Mikulášem Zapletalem, se kterým drží titul juniorských mistrů světa na C2.

Jak se našim juniorům daří, budeme moct sledovat už od čtvrtka, kdy zahajuje individuální závod v dlouhém sjezdu. V pátek se pak závodníci představí v dlouhém sjezdu družstev. Víkend bude patřit sprintům, sobota kvalifikačním závodům a neděle pak finálovým závodům a závodům družstev.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF