Kanoe.cz

Šest individuálních medailí z mistrovství světa. Je to dlouhodobý ukazatel kvality, říká šéftrenér Kratochvíl

Pohar narod KraaČeská výprava vodních slalomářů si z MS juniorů a do 23 let v Krakově odvezla celkem šest individuálních medailí a pět kovů ze soutěží týmů. Byla vyhodnocena jako nejlepší reprezentace a Pohár národů převzal šéftrenér juniorů Jiří Kratochvíl. Jak hodnotí vystoupení nastupující generace vodních slalomářů?

V sobotu se mistryní světa mezi juniorkami stala Tereza Fišerová, ve stejné disciplíně C1 přidali stříbro Lukáš Rohan v kategorii do 23 let a junior Matyáš Lhota.
V neděli přidala další titul mistrů světa dvojice debklakoistů juniorů Kašpar, Mrůzek, stříbro v kajaku do 23 let Karolína Galušková a její sestra Antonie doplnila bronz mezi juniorkami.

hymnaK individuálním titulům v neděli přidali kajakářské hlídky žen juniorek další zlato, ženy do 23 let stříbro, juniorští deblkanoisté pak zlato a do 23 let bronz. Jeden bronz vybojovaly i hlídky kajakářů juniorů v sobotu.
Spolu tak česká výprava doveze z Krakova 11 medailí.

„Soutěž národů svědčí o nějaké dlouhodobé systematické přípravě. Máme relativně vysokou průměrnou výkonnost. Naší závodníci se umisťují na předních místech, a to nás vynáší na přední místa v hodnocení národů. Soutěž jsme vyhráli i loni na šampionátu v Brazílii,“ popisuje šéftrenér Kratochvíl. „V soutěžích týmů se pak odráží kvalita jednotlivců v jednotlivých disciplínách. Hlídky jsou jakoby indikátorem vysoké výkonnosti. Z tohoto pohledu se mi zdá, že jsme to ujeli dobře. Samozřejmě, ne všechno se podařilo na 100%, ale byly i medaile. V hlídkách jsme měli trochu smůlu, ale výkonnost je celkově a dlouhodobě velmi vysoká,“ řekl.

Tonika galukovaV celkovém počtu ale mohlo být ještě o jednu, možná i zlatou medaili víc. Hlavní favorit výpravy, Olympionik Jiří Prskavec vypadl v semifinále kajaku mužů do 23 let v semifinále a bral 25. místo. Jat jeho vystoupení zpětně hodnotí šéftrenér?
„Myslím, že to vychází z té charakteristiky tohoto sportu, protože my vlastně jsme rizikový sport ve velice proměnlivém prostředí. A i jeden záběr může způsobit to, že oddělí absolutní úspěch od relativního neúspěchu. U Jířu byla trochu i smůla, že jeho záď zavadila o překážku na dně a prostě se to stalo. Na druhou stranu to bylo hodnocené tak, že si to vybral tady a všichni mu přejí, aby se to nestalo na Olympiádě,“ uzavřel svoje hodnocení Jiří Kratochvíl.

V poháru národů měla česká výprava nejlepší hodnocení i v jednotlivých kategoriích C1 ženy, C1 muži a K1 ženy. V C2 mužů to bylo druhé místo. Bodování ke stažení zde.

Foto: Alena Ceplová

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF