Kanoe.cz

Šest individuálních medailí z mistrovství světa. Je to dlouhodobý ukazatel kvality, říká šéftrenér Kratochvíl

Pohar narod KraaČeská výprava vodních slalomářů si z MS juniorů a do 23 let v Krakově odvezla celkem šest individuálních medailí a pět kovů ze soutěží týmů. Byla vyhodnocena jako nejlepší reprezentace a Pohár národů převzal šéftrenér juniorů Jiří Kratochvíl. Jak hodnotí vystoupení nastupující generace vodních slalomářů?

V sobotu se mistryní světa mezi juniorkami stala Tereza Fišerová, ve stejné disciplíně C1 přidali stříbro Lukáš Rohan v kategorii do 23 let a junior Matyáš Lhota.
V neděli přidala další titul mistrů světa dvojice debklakoistů juniorů Kašpar, Mrůzek, stříbro v kajaku do 23 let Karolína Galušková a její sestra Antonie doplnila bronz mezi juniorkami.

hymnaK individuálním titulům v neděli přidali kajakářské hlídky žen juniorek další zlato, ženy do 23 let stříbro, juniorští deblkanoisté pak zlato a do 23 let bronz. Jeden bronz vybojovaly i hlídky kajakářů juniorů v sobotu.
Spolu tak česká výprava doveze z Krakova 11 medailí.

„Soutěž národů svědčí o nějaké dlouhodobé systematické přípravě. Máme relativně vysokou průměrnou výkonnost. Naší závodníci se umisťují na předních místech, a to nás vynáší na přední místa v hodnocení národů. Soutěž jsme vyhráli i loni na šampionátu v Brazílii,“ popisuje šéftrenér Kratochvíl. „V soutěžích týmů se pak odráží kvalita jednotlivců v jednotlivých disciplínách. Hlídky jsou jakoby indikátorem vysoké výkonnosti. Z tohoto pohledu se mi zdá, že jsme to ujeli dobře. Samozřejmě, ne všechno se podařilo na 100%, ale byly i medaile. V hlídkách jsme měli trochu smůlu, ale výkonnost je celkově a dlouhodobě velmi vysoká,“ řekl.

Tonika galukovaV celkovém počtu ale mohlo být ještě o jednu, možná i zlatou medaili víc. Hlavní favorit výpravy, Olympionik Jiří Prskavec vypadl v semifinále kajaku mužů do 23 let v semifinále a bral 25. místo. Jat jeho vystoupení zpětně hodnotí šéftrenér?
„Myslím, že to vychází z té charakteristiky tohoto sportu, protože my vlastně jsme rizikový sport ve velice proměnlivém prostředí. A i jeden záběr může způsobit to, že oddělí absolutní úspěch od relativního neúspěchu. U Jířu byla trochu i smůla, že jeho záď zavadila o překážku na dně a prostě se to stalo. Na druhou stranu to bylo hodnocené tak, že si to vybral tady a všichni mu přejí, aby se to nestalo na Olympiádě,“ uzavřel svoje hodnocení Jiří Kratochvíl.

V poháru národů měla česká výprava nejlepší hodnocení i v jednotlivých kategoriích C1 ženy, C1 muži a K1 ženy. V C2 mužů to bylo druhé místo. Bodování ke stažení zde.

Foto: Alena Ceplová

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF