Kanoe.cz

Ve finálových jízdách v Krakově uvidíme sedmnáct českých lodí

Michal MatjkaV pátek 15. července pokračovalo Mistrovství světa ve vodním slalomu juniorů a závodníků do 23 let v Krakově semifinálovými kláními. Postup do finále si vybojovalo až sedmnáct lodí! Olympionik Jiří Prskavec překvapivě vypadl.

Mezi singkanoisty do 23 let si opět čtvrtým místem vybojoval postup Lukáš Rohan. Nejrychlejším v semifinále byl Němec Dennis Soeter. Jakub Mrůzek si na 19. místě postup nevybojoval podobně jako i na 21. místě Jan Větrovský.

Mara Satkova2Ve stejné kategorii mezi ženami opět kralovala Jessica Foxová, ale neztratily se ani dvě české kanoistky. Z pátého místa postoupila do finále Jana Matulková a jako osmá pak starší sestra Martiny – Gabriela Satková.
Martina Satková dominovala soutěži kanoistek v juniorské kategorii. Hned za ní, na druhém místě, si vyjela postup i Tereza Fišerová.

Všichni tři juniorští singl kanoisté se představí i ve finále. Matouš Příhoda si vedl nejlépe na 3. místě, šestý byl Matyáš Lhota a sedmý Václav Chaloupka.

České barvy na kajaku v kategorii do 23 let skvěle reprezentoval Michael Matějka na druhém postupovém místě za vítězným Jakubem Grigarem ze Slovenska. Favorit soutěže, obhájce titulu z Brazílie, Jiří prskavec technicky nezvládl závěr tratě, obrátil loď a ztrátu se mu už nepovedlo dohnat. Nakonec šampionát uzavřel 25. místem a osmivteřinovou ztrátou. Alexandr Maikranz byl 28.

Vrublovsk NovotnSkvěle si vedly kajakářky do 23 let, kdy opět kralovala suverénní Jessica Foxová. Z druhého místa se ve finále ukáže Karolína Galušková, které první, kvalifikační jízda nevyšla úplně podle představ. Ve finále se představí i Amálie Hilgertová, která skončila čtvrtá. Barbora Valíková nakonec postup nevybojovala, zapsala si 16. místo.

Mezi juniorkami kajakářkami se Tereza Fišerová jen těsně nevešla do první desítky na jedenáctém místě, Antonie Galušková postoupila jako pátá. Kateřina Dušková technicky nezvládla jízdu a ukončila předposlední na 29. místě.
Z juniorů kajakářů se ve finále ukáže jenom Jan Mrázek z 10. místa. Vilém Kořínek byl 15., Tomáš Zíma až 32.

Matou PihodaZa deblkanoisty do 23 let si tentokrát nejlépe vedla dvojice J. Mrázek, T. Rousek, kteří postupují do finále z 6. místa. Matějka, Větrovský a Zapletalovi skončili na 14. a 13. místě.

Ale mezi juniory postoupily všechny české posádky: V. a T. Hegerovi z prvního místa, Vrublovský s Novotným jako čtvrtí a Kašpar s Mrůzkem hned za nimi.

V sobotu 16.7 představí ve finálových soubojích o medaile singlkanoisté a singlkanoistky junioři a do 23 let a kajakáři junioři a do 23 let. Na programu jsou i soutěže týmů. Program startuje od 9:15h.

Pro více informací sledujte i náš facebook ČSKDV!

Výsledky sledujte zde:
http://www.canoeicf.com/results-pages/startlist-and-live-results
Live stream: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWpi79GxUJdZOa0gL_dOJpHechp43sHPP&spfreload=10
Foto: Alena Ceplová

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF