Kanoe.cz

Prskavec v Krakově světový titul do 23 let neobhájí. Převrátil loď a vypadl v semifinále

Photo10307313 0Na Mistrovství světa do 23 let v Krakově se vodnímu slalomáři Jiřímu Prskavcovi nepodařilo postoupit do finále, když kvůli chybě v semifinále skončil až na 25. místě se ztrátou 8 vteřin. Ve finále tedy obhájce světového titulu neuvidíme. S druhým nejlepším časem naopak postoupl kajakář Michael Matějka za Slovákem Grigarem, na kterého ztratil 40 setin.

13621822 10154333177922162 1482800804 o„Převrátil jsem se. Jel jsem asi o 4 vteřiny rychleji a dole jsem jel jednu kombinaci napřímo, bouchnul jsem zadkem, přetočilo se mi pádlo a zapadnul jsem tam...,“ popisuje Prskavec z Krakova. „Asi 10 vteřin ztráta, šťouch a jenom o 3 vteřiny jsem si to nakonec nevyjel... No beru to tak, že jednou jsem to letos musel pokazit, a takhle mi to na Olympiádě snad vyjde,“ říká olympionik, který se ze soustředění v Riu přesunul bez oddechu rovnou do Polska.

„Jsem v pohodě. Jeden závod jsem musel pokazit a jsem rád, že to je ten nejmíň důležitý... Medaile už mám 4 a trochu to mrzí. Ale je důležité se z chyb poučit,“ dodává. „I tak jsem si poslední závod v kategorii do 23 let užil. Moc děkuji všem za podporu, zítra ještě hlídka a potom už obracím svoji pozornost konečně na OH!“

Loni v brazilském Foz do Iquacu potvrdil kajakář Jiří Prskavec roli největšího favorita ve startovní listině kajakářů a závod vyhrál. Připsal si tak druhý titul světového šampiona do 23 let a svoji kompletní sbírku medailí z předcházejících šampionátů doplnil o další zlato. Letos nastoupil z plné olympijské přípravy.
.
LIVE stream: http://www.canoeicf.com/event/2016-icf-junior-u23-canoe-slalom-world-championships
Výsledky a startovní listiny: http://www.canoeicf.com/results-pages/startlist-and-live-results

Foto:  kanoe.cz

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF