Kanoe.cz

V Krakově bojují vodní slalomáři o světové tituly juniorů a do 23 let. Prskavec i Satková touží po zlatu

13625104 1215813461770671 96659688 nPo náročném přesunu z olympijského soustředění v Riu se kajakář Jiří Prskavec přesunul do dějiště Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Krakově. Šampionát odstartoval v úterý kvalifikacemi singl kanoistů a vyvrcholí finálovými jízdami v neděli.

Mezi juniory na singl kánoe se představí talentovaná a všestranná slalomářka Martina Satková. „V Krakově se mi moc líbí a kanál tu mám moc ráda a baví mě to tady. Jsem tu již týden, tak snad jsem pořádně natrénovala. Do závodu se těším. Letos startuji posledním rokem jako juniorka. Doufám, že se mi zadaří bez problémů postoupit do finále,“ říká z Krakova závodnice, která jako první žena v historii vyhrála při jednom závodě klasický sjezd v kajaku i v kánoi.
Vaclav Chaloupka„Určitě jako Češi patříme k favoritům mistrovství, takže budeme dělat vše proto, abychom jimi zůstali. Ambice má každý nasazené dosti vysoko, ale já sama vidím v mnoha soupeřkách respekt... Nikoliv však strach. Každý máme něco natrénované a tady se ukáže závodní duch všech.“
Čas všichni tráví hlavně přípravou na závody. „V okolí není moc možnost kvalitních a zábavných výletů. Naštěstí máme tréninky a volný čas věnujeme převážně regeneraci a odpočinku protože síly budeme potřebovat. Rozhodně se nám nelíbí kolísavost hladiny vody v kanále a vítr, který znepříjemňuje trénink a pevně doufáme v bezvětří na závod,“ doplnila Satková.

Loni v brazilském Foz do Iquacu potvrdil kajakář Jiří Prskavec roli největšího favorita ve startovní listině kajakářů a závod vyhrál. Připsal si tak druhý titul světového šampiona do 23 let a svoji kompletní sbírku medailí z předcházejících šampionátů doplnil o další zlato. Letos nastupuje z plné olympijské přípravy a přiznává únavu. „I po soustředění formu mám. Spíš se bojím aklimatizace po Riu. Trať v Krakově patří k mým oblíbeným ani ne tak pro trénink, ale určitě pro závody. Zaprvé se mi tady daří a za druhé tu bývá pěkná atmosféra. Jsem trochu smutný, že nejatraktivnější závod kajaků do 23. let, kde startují 4 olympionici a dva medailisti z MS dospělých dají na sobotu dopoledne. Dle mého to trochu sráží ten náš sport. I tak se na závod těším, protože od ME jsem nezávodil a to už je víc jak dva měsíce,“ říká aktuální evropský šampion z Liptovského Mikuláše.

13621822 10154333177922162 1482800804 oDalší medailovou nadějí může být i singlkanoista Lukáš Rohan. Ten ale na rozdíl od Prskavce místní trať neoblibuje: „Trať v Krakově mi vyloženě nesedí a zdejší sportovní areál nemám rád. Rozhodně to není místo, kam bych se rád vracel. Voda je hodně pomalá a nikam to moc nejede, takže takové to “vození" tady nefunguje. Hlavní cíl je probojovat se do finále a tam předvést to, co umím, a věřím, že budu bojovat o medaili,“ přiznává Rohan.

LIVE stream: http://www.canoeicf.com/event/2016-icf-junior-u23-canoe-slalom-world-championships
Výsledky a startovní listiny: http://www.canoeicf.com/results-pages/startlist-and-live-results

Foto: kanoe.cz a Alena Ceplová

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF