Kanoe.cz

Kajakář Jiří Prskavec je mistrem Evropy a poletí na Olympiádu

jira prskavec ME LMSobotní klání na Mistrovství Evropy ve vodním slalomu rozlousklo poslední otázku ohledně české výpravy na olympijské hry v Riu. Mezi kajakáři nás bude reprezentovat nový mistr Evropy, Jiří Prskavec. Vavřinec Hradilek vybojoval stříbro.

O Olympiádě se přitom v Liptovském Mikuláši rozhodlo už po semifinále, kdy se Vít Přindiš umístil na prvním nepostupovém místě – jako jedenáctý. Tím matematicky vyřadil z hry o Rio svého sparing partnera Vavřince Hradilka. „Mrzí mě, že jsem to zkazil i Vávrovi, který finále pojede, ale už je bez šance. Je to pro mě nepříjemná situace,“ hodnotil po semifinále Přindiš. „S tou jízdou jsem byl spokojený, já nahoře vyrazil docela piánko, jelo se mi dobře, dole jsem nevytuhnul, jízda odsýpala, jel jsem, co jsem chtěl. Akorát se do toho připletly tři brány, co to pokazily.“

vavra m"Je to sport," pokrčil Hradilek rameny. "Já Jířovi samozřejmě přeju všechno nejlepší do Ria. Mrzí mě, že se Vítek (Přindiš) nedostal do finále, jelo by se o to až do poslední chvíle," povídal smutně stříbrný olympijský medailista z Londýna.

O výsledku přitom dlouho nebylo jasno, protože po semifinále se řešilo hodně protestů. Nakonec se výsledky měnily, ale nikoliv ve prospěch Přindiše.

Na syna, příštího olympionika dohlížel i táta trenér Jiří Prskavec starší. „Neříkal před startem nic, byl nervózní, pak už na mě radši nemluví, aby nervozitu nepřenášel. Říkal jen, že vím, co mám dělat, ať jdu do toho naplno,“ popsal syn Jiří Prskavec.

Nervy pracovaly. „Tak 10 minut před startem jsem se strašně rozklepal, vůbec jsem nevěděl proč. Pak jsem se dokázal zklidnit, strašně jsem se těšil na jízdu. Trať se mi strašně líbí, i když je těžká,“ přiznal 23letý kajakář.
Do finále pak už Prskavec nastupoval bez nervů. "Byl to velký sen se tam dostat, je to z těch nejšťastnějších dní v mé kariéře. Strašně jsem si přál jednou dostat na olympiádu a teď se to stalo. Jsem strašně rád,“ řekl.

Na jeho autě se mu přitom už delší domu svítí nápis „Rio, už jedu“. „To auto byla pro mě motivace od sponzora, abych bojoval a povedlo se mi to.“ Zlato z mistrovství světa je pro něj ale nejcennější. „Ze závodního hlediska Olympiáda není to nejvíc. Je to sportovní sen, ale Mistrovství Evropy je soutěžně výš,“ uzavřel Prskavec.

 

Reportáže na ČT Sport

 

Kde se vysílá a kde se o nás píše? Najdete zde

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF