Kanoe.cz

Vodní slalomáře čekají klíčové závody roku

veltrusy kudejovaPraha – Vodní slalomáři budou mít po víkendu jasno, kdo bude český reprezentant a komu skončí mezinárodní sezona. A při dvou posledních závodech domácí nominace v sobotu a v neděli v Praze v Troji se už může rozhodnout také o tom, kdo pojede na olympijské hry do Ria. Počty jsou ale složité, neboť posledním olympijským nominačním závodem bude až květnové ME v Liptovském Mikuláši, kam pojedou tři nejlepší lodě z domácí kvalifikace.

Nejlepší pozici po úvodních dvou závodech má kajakářka Kateřina Kudějová, která vede i díky bonusovým pěti bodům za loňský titul mistryně světa v Londýně o čtyři body před Karolínou Galuškovou. Přesto svou první olympijskou jistotu v kariéře bude mít bez ohledu na výsledky soupeřek jen po dvou víkendových vítězstvích. Do Ria se stále může dostat i v průběžném pořadí nominace třetí Štěpánka Hilgertová, pro kterou by to byla rekordní sedmá účast pod pěti kruhy.

veltrusy hilgertova„Ve Veltrusech minulý víkend se potvrdilo to, co jsem očekávala. Ještě umím slušně závodit,“ zmínila své nedělní vítězství. „Ale kajakářek, které jezdí dobře a mohou zasahovat do pořadí, je víc než dřív. Já se budu snažit, aby moje výkony v Troji byly podobné spíš těm nedělním,“ slíbila Hilgertová. Dvě vítězství by jí k olympijské účasti stačily v případě, že by Kudějová byla o víkendu nejlépe v obou závodech třetí.

To na olympiádu může takřka zapomenout stříbrný medailista z Londýna Vavřinec Hradilek. Po absolutně nevydařených Veltrusech je v průběžném pořadí nabité kategorie až na šesté pozici a bude mít hodně práce, aby se vůbec dostal to tříčlenné reprezentace. „Budu tam muset ‚nabombit‘ dvě jedničky,“ plánuje Hradilek dvě vítězství. Bude to ale mít hodně těžké, neboť Jiří Prskavec a Vít Přindiš mají letos skvělou formu, zatím třetí Ondřej Tunka zase bonusový bod za účast ve finále MS.

veltrusy prskavecPrskavec si účast na olympiádě zajistí bez ohledu na výsledky soupeřů prvním a druhým místem. Nyní vede o tři body před Přindišem. "Myslím, že rozhodnuto bude už po Tróji. A Trója to je moje srdcovka, tady jsem doma, takže jsem rád, že ten konec bude právě tam,“ věřil si Prskavec. Je totiž pravděpodobné, že do pořadí promluví také Tunka, Luboš Hilgert či překvapivě Tomáš Maslaňák. „Nejdůležitější bude udržet hlavu v pořádku," prohlásil Prskavec.

Mezi delkbanoisty je vyrovnaná situace mezi tréninkovými partnery ze skupiny Ondřeje Štěpánka. Ondřej Karlovský a Jakub Jáně mají stejně bodů jako Jonáš Kašpar a Marek Šindler, neboť obě lodě ve Veltrusech jednou vyhrály a jednou byly druhé.

Nakročeno k účasti v Riu má také kanoista Vítězslav Gebas, který vede o tři body před Michalem Jáněm. Bez šance nejsou však ani Lukáš Rohan a Stanislav Ježek.
„Je to nejnabitější nominace za poslední roky. Je pro nás dobré, že máme takovou základnu, ale o to tvrdší je výběr,“ komentoval to šéftrenér týmu Jiří Pultera.
Závody začínají v 9:45 kvalifikacemi, finále po oba dny zahájí ve 13:30. Jízdy je možné sledovat živě na internetu.

veltrusy gebasOdkazy na živé přenosy:
Sobota:
Rozjížďky: https://youtu.be/9yvqV6VDLUY
Finále: https://youtu.be/YDGutIGoHu8
Neděle:
Rozjížďky: https://youtu.be/vUhHalHxVcM
Finále: https://youtu.be/m5-A0cnLN-g

Živé výsledky: http://bit.ly/1peOyB4

Průběžné pořadí nominace:
http://www.slalom-world.com/index.php?act=10&idz=45

Foto: Aleš Berka

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF