Kanoe.cz

Kajakáře čeká nabitá kvalifikace. Pět reprezentantů se popere o jediné místo do Ria

TK kajakariBude to nejnabitější kvalifikace na olympijské hry v historii českého vodního slalomu. Až pět kajakářů si brousí zuby na jediné místo, mezi nimi však jeden vyčnívá. Jiří Prskavec coby mistr světa má pět bonusových bodů k dobru, což může být rozhodující. Nominace začíná o víkendu dvěma závody ve Veltrusích, pokračovat bude o týden později zbývajícími závody v Troji a skončí na ME v Liptovském Mikuláši.

"Rio, už jedu," svítí na boku Prskavcova sponzorského vozu. "Aby ses nepřepočítal," rýpl si do něj s úsměvem Vavřinec Hradílek, medailista z OH v Londýně. "Jo, dělají si ze mě srandu i ostatní," usmál se Prskavec.
V zástupu za silnou dvojicí čekají Vít Přindiš, který se chce po roční pauze zaviněné zraněním vrátit do reprezentace, loňský finalista světového šampionátu v Londýně Ondřej Tunka či Luboš Hilgert mladší. A můžou překvapit další, třeba Ondřej Cvikl nebo Zdeněk Ornst.

Nominace je neúprosná. Zatímco v týmu jsou tři místa, do Ria pojede jeden. Do bojů o reprezentaci se počítají dva závody ve Veltrusích a dva v Troji, a pakliže to nebude předem jasné, o místo do Ria se rozhodne mezi nominovanou trojicí až na ME na Slovensku. V boji o reprezentaci se budou slalomářům počítat tři lepší výsledky ze čtyř závodů, v souboji o Rio pak čtyři lepší výsledky z pěti závodů.

Za první místo se uděluje 11 bodů, za druhé devět, po bodu jsou pak oceněna místa až do desáté pozice. Absolutní jistotu bude mít tudíž Prskavec po závodech v Troji v případě, že dva nominační závody vyhraje a jednou bude druhý. Tunka má jeden bonusový bod k dobru za účast ve finále MS. "Bude to boj, ale ty bonusové body se mohou hodit, nemusím vyhrát nominaci a můžu jet na olympiádu," uvědomuje si Prskavec.

Proti sobě v kategorii kajakářů nyní stanou:
Jiří Prskavec, aktuální mistr světa z roku 2015, dvojnásobný mistr Evropy.
Vavřinec Hradilek, stříbrný z olympiády v Londýně 2012, mistr světa 2013.
Vít Přindiš, překvapivě stříbrný na evropském šampionátu 2014.
Ondřej Tunka, loni třetí ve Světovém poháru a nejrychlejší v semifinále MS.
Luboš Hilgert, dlouholetý reprezentant, medailista ze Světových pohárů.

Přijeďte povzbudit do Veltrus a do Troje!

ČTK a ZT

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF