Kanoe.cz

Dovolená, škola i další závody. Mistři světa Prskavec a Kudějová na konci sezony nezahálí

Photo10307309 0 1Ještě se nestihli ani zregenerovat po úspěšném návratu z Londýna, už se pohledy vodních slalomářů upírají přes oceán k olympijskému Riu. Mistři světa Kateřina Kudějová a Jiří Prskavec mají za sebou první oslavy zlatého úspěchu a plánují aktivity na zimní měsíce.

„Nedělní party byla super, v pondělí už tělo naznačilo, že chce pauzu, tak uvidíme, co dál,“ usmíval se kajakář Jiří Prskavec. O víkendu se ale s nadšením vrhne ještě do jednoho závodu. „To je můj druhý vrchol sezóny, musím si udržet formu z Londýna, abych to sjel,“ hlásí s nadsázkou kajakář Jiří Prskavec před cestou do Liptovského Mikuláše. Ve slovenském středisku bude za rok bojovat na mistrovství Evropy, teď ho čeká závod o poznání v uvolněnějším duchu. Pojede soutěž alegorických plavidel s názvem Red Bull Rapids.

IMG 9438Od kamaráda z USK dostal nabídku se na stavbě netradiční lodi podílet. „Vymysleli takové plavidlo jako práškovací letadlo neboli hydroplán,“ líčí dvaadvacetiletý světový šampión. A přípravy účasti ho pohltily.
„Vždycky mezi soustředěními v Londýně jsem se tam stavil, s klukama jsme na tom v Knovízi zapracovali, i když v posledních dnech už jsem jim moc pomáhat nemohl, jak jsem byl na šampionátu,“ vypráví kajakář.

Bude se hodnotit rychlost jízdy, podoba plavidla a ještě minutové vystoupení. Prskavec a spol. si ho stylově připravili na hudbu Mládkova hitu Jožin z bažin. Do konce října si pak dá od vody volno, pak se vrhne na přípravu směrem k olympijskému Riu.

Nejlepší kajakářka z Lee Valley se chystala na dovolenou, kterou nakonec zrušila. „Měla jsem letět na Bali. Potom se mi rýsovala škola, tak jsem to zrušila, takže teď hledám další variantu, kam se na dovolenou podívám,“ říká Kateřina Kudějová, která stihla oslavy medaile již v sobotu hned po návratu z Londýna. Z nachlazení se již zotavila a také už myslí na olympijskou přípravu. Pak teprve přijde na řadu další studium. „Jsem ráda, že teď můžu jezdit s čistou hlavou,“ říká ohledně toho, že nedávno úspěšně ukončila bakalářské studium ekonomie.

Už 20. listopadu odletí český tým do Ria na první testovací závody olympijského kanálu a s nimi související soustředění. Nyní v Londýně slalomáři vybojovali olympijská místa ve všech čtyřech kategoriích, tedy K1, C1 a C2 muži a K1 ženy.
Ovšem kdo je obsadí, o tom rozhodne až domácí kvalifikace.

Zuzana Trojáková a Michal Osoba

Foto: ČTK a archiv J. Prskavce

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF