Kanoe.cz

Stříbrná z MS Kateřina Hošková si chtěla finále hlavně užít

Ceremonial26Třetí českou individuální medaili vybojovala v neděli na MS ve vodním slalomu v Londýně kanoistka Kateřina Hošková, jež dojela v této neolympijské kategorii druhá. Po čtyřech letech tak přidala další medaili ze světového šampionátu do své medailové kolekce. 

Třicetiletá Hošková nestačila ve finále kanoistek pouze na suverénní Australanku Jessicu Foxovou, jež obhájila titul z předešlých dvou šampionátů. Mistryně světa z roku 2011 a čtvrtá žena z loňského MS Hošková ve finále měla jeden dotyk branky, ale k titulu by jí nestačila ani čistá jízda. Na bezchybnou Foxovou ztratila téměř pět sekund.

kaho3l"Jsem za stříbro strašně ráda," řekla Hošková v cíli. "Hlavně jsem se chtěla probojovat do finále a pak jsem si už jen chtěla užívat tu skvělou atmosféru a zajet co nejlepší výsledek bez chyb. Těsně před cílem jsem zaslechla, jak mě diváci fandí a povzbuzují. Byl to krásný moment."

"Můžu říct, že to byla letos asi nejlepší sezona za poslední čtyři roky. Trochu mě mrzí, že naše disciplína není olympijská. Budu tak sledovat boje o olympijské místa s odstupem. Ale snad nebudu na Olympiádu 2020 ještě moc stará. Ráda bych to možná zkusila."

Třetí skončila Španělka Nuria Vilarrublaová, jež za teprve jednadvacetiletou Australankou zaostala už o osm sekund. Druhá česká kanoistka Tereza Fišerová obsadila 15. místo v semifinále.

Foto: Jan Homolka/kanoe.cz

Česko nejúspěšnější na MS za posledních 46 let - videa na ČT Sport

Reportáže a videa na ČT SPORT

Zkrácená repríza finálovýcyh jízd na ČT Sport 24.9. 6:25

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF