Kanoe.cz

Kateřina Kudějová je mistryní světa ve vodním slalomu

medaile kacaKajakářka Kateřina Kudějová získala na mistrovství světa ve vodním slalomu v Londýně zlatou medaili. Štěpánka Hilgertová byla osmá. "Nemůžu tomu uvěřit. Všechno se to stalo velmi rychle," těšila se nová šampionka.

Pětadvacetiletá svěřenkyně trenéra Jiřího Prskavce staršího zajela čistou jízdu a vyhrála o více než dvě sekundy před Ricardou Funkovou. Třetí byla další Němka Melanie Pfeiferová

Český vodní slalom má mistryni světa v kategorii K1 po dvanácti letech. Kudějová triumfem navázala na zlato Hilgertové z Augsburgu 2003 a v této sezoně vybojovala třetí medaili na velké akci. Bronz si odvezla z květnového mistrovství Evropy v německém Markkleebergu i ze Světového poháru v červnu v pražské Troji.

kpdQCbNYyId6LV3IClOQmzxnvMOPSQYf 27fDM7wpzA„Jsem šťastná, před závodem mi bylo blbě, takže jsem ráda, že nakonec to bylo super. Bolí mě ruce, ale zvládla jsem to i tak. Když jsem dojela, tak jsem si říkala, že to je skvělý čas. Říkala jsem si, že to bude možná i na první místo," řekla Kudějová. „Hodně lidí tady chybovalo, trať je těžká. Já jsem se včera ani nešla kouknout na předjízdu, protože mi skutečně nebylo nejlíp."

„Když jsem dojela a věděla jsem, že to bylo bez chyby, byla jsem radostí bez sebe. Jízda byla dobrá a rychlá. Emoce na venek moc nedávám, jsem klidnější typ, ale myslím, že dneska jsem to prožívala víc než kdy jindy."

„Minulý čtvrtek jsem měla státnice, bylo to dost narychlo. Ve škole mi to loni moc nevyšlo, protože jsem to neudělala napoprvé, ale vyšlo to teď, což byla bomba.
Musím říct, že pro mě byly rozhodně těžší státnice. Byla jsem mimo, nebyla jsem schopna pádlovat. Tak jsem sem do Londýna jela až po státnicích. Na tréninku to pak byl hned vidět, že to je něco jiného."

„Loni jsem byla znechucená, zastavila jsem se, věděla jsem, že ty závody nejsem schopna dotáhnout do konce, i když na to mám. Vždycky přišla nějaká chyba. Teď začala sezona a začalo mi to jít, i když jsem se v zimě hodně učila. Netrénovala jsem moc. Na nominaci jsem se bála, ale nakonec jsem ji vyhrála, zlomilo se to."

WEEVoEIiBJlHJTgZBTk9H4gB2QhK9jNaF WaVmPrWCY„Pádlovat bych chtěla asi do třiceti - to by možná ještě bylo přijatelné. Ale musím si vedle toho udělat něco jiného, protože to prostě nejde, asi bych se neuživila.
Je jasné, že mám rok na to, abych se dokázala připravit se na olympiádu. Bude skvělý, že se nebudu muset do noci učit, ale uvidíme. Takže spíš teď přijedu domů, promluvím si o tom s našima a rozhodnu se. Zkusím třeba zkoušky daňového poradce," plánuje čerstvá mistryně. 

Hlas Štěpánky Hilgertové, 8. místo:

„Chyběly síly, ale já jsem byla odhodlaná je ze sebe vyždímat. Bohužel mi moc nevycházela voda. Ty nejtěžší přejezdy jsem nakonec zvládla, ale jinak ta jízda nejela a klíčová kombinace branek číslo 17-18, ta mě trápila už v kvalifikaci. V první jízdě mě to trochu moc vzalo, ztratila jsem tam čas, tak jsem si říkala, že to trochu víc srovnám a už jsem to nedojela.
„Já jsem Kaču na medaili tipovala. Je pravda, že letos měla silné konkurentky - já jsem měla za favoritku Emilii Ferovou, která v Pau předváděla fantastické jízdy. To jsme si s Kačou říkaly, že ta je časově ještě někde jinde, ale tady jí to nesedlo. Jessice Foxové také tolik ne, a pak přišla Kača... Skutečně mě to nepřekvapuje."

VyMeaoV4hkLpuk0gg CHh8Vh6nhA0qykUIBSnN7SVM0Fotogalerie (Jan Homolka/kanoe.cz) ke stažení: https://www.dropbox.com/sh/hq6cvij90q0nonr/AACx2nWEj89mI-kO_K1JMKV_a?dl=0

Foto: Jan Homolka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF