Kanoe.cz

Další postupy v Londýně. Stanislav Ježek se v závěru popral s brankou.

jezL2Ve čtrvtek, druhý den mistrovství světa ve vodním slalomu, se na startu v kvalifikacích představili singlkanoisté a kanoistky. Kanoista Stanislav Ježek si zabezpečil postup z první kvalifikační jízdy do semifinále, i když v závěru trati udělal poměrně velkou chybu.

Michal Jáně a Tomáš Rak museli nastoupit do opravné jízdy a také se představí o dva dny v semifinálových jízdách. Mezi kanoistkami nepostoupila Monika Jančová. Kateřina Hošková i Tereza Fišerová se kvalifikovaly do dalších jízd.

Zkušený závodník, Stanislav Ježek kanál v Londýně zná. Před třemi lety zde obsadil na olympiádě páté místo. Ale kvalifikační jízda se mu k závěru nepovedla - poslední protivodnou branku číslo dvacet podjel a ztratil několik sekund. I přesto zabojoval a postoupil jako desátý.

„Dneska ta trať nepatřila mezi nejtěžší. Sice byla dost těžká voda, ale ta kombinace branek nepatří k žádným pekelným, kde by se dalo najet na soupeře větší náskok. Je to tu hodně vyrovnané a taková bota by mě mohla stát můj postup,“ zkonstatoval v cíli 38letý Ježek.

HoskovaLondynNa jízdy soupeřů se před startem nedíval. „Většinou se chodím rozjíždět tak, že do té lodě vlezu a už z ní nevylézám. Ono se mi do ní leze blbě, že se snažím ten proces minimalizovat. Ono na ty první ani nemá cenu koukat, to pak začnete přemýšlet, co to tam dělají, že je to v jejich pojetí skoro nerealizovatelné,“ říká.

Před semifinále ho čekají dva dny volna. „Já mám radši, když to jde za sebou. Pro mě by bylo ideální, kdyby se jelo odpoledne, a pak jsme jeli domů. Tady to sice není ten případ, ale většinou nemáte ani kde trénovat. Můžete jezdit na rovné vodě a to já nesnáším. Trávíte pak čas trochu připitomněle. Snažím se dělat něco na počítači, ale sedět při něm celý den taky není žádná zábava.“

V rámci Světového poháru v Praze – Troji se jako organizátor stará o technické záležitosti. Provedení instalací v zázemí sleduje i v Londýně. „Někdy se organizátoři chtějí pobavit, případně něco zkonzultovat. Liší se to, jestli závody na konkrétním místě organizují lidi od vody, nebo třeba tady – spousta profesionálních firem, které si tu udělají svoji práci a lidi od vody řídí jen průběh závodů. Do běhu závodů jim nekecáme. Teda někdy jo, když si myslíme, že by to mohlo být trochu jinak.“

Foto: Jan Homolka

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF