Kanoe.cz

Vodní slalomáři se už v Londýně připravují na světový šampionát

jira londonMistrovství světa ve vodním slalomu, které startuje už 16. září v Londýně, bude klíčovým závodem nejen pro letošní sezonu. Na šampionátu se bude bojovat o kvóty pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro, ale také o bonusové body do domácí nominace, která se pojede příští rok na jaře.

Na MS se do Ria kvalifikuje v kategorii kajakářů a kajakářek prvních 15 zemí, u singlkanoistů a kanoistek prvních deset a u deblkanoistů osm. Další možnost je pak na ME příští rok, kde bude u kajakářů a singlkanoistů možná denominace pro 5 lodí, u deblkanoistů 3 lodě.

Pro národní nominaci získají závodníci za 1. místo na MS pět bodů, za druhé body čtyři, třetí místo jim přinese tři body, čtvrté až šesté dva body a sedmé až desáté bod jeden.
"Kdyby se nám nepovedlo vyjet olympijské místo na mistrovství světa, byl bych asi zklamaný," řeklna tiskové konferenci šéftrenér reprezentace Jiří Pultera. O zbývající místa na OH do Ria se pak pojede příští rok na kontinentálních kvalifikacích. "To ale bude o dost těžší. Takže bych rád, abychom to měli tady z krku," uvedl Pultera.

Do britské metropoly se už úspěšně přesunula kompletní česká reprezentace včetně trenérů a doprovodního týmu. Většina z nich už to v londýnském Lee Valley White Water Centre důvěrně zná. Někteří z olympijských her v Londýně, jako třeba Vavřinec Hradilek, který tam vybojoval stříbrnou medaili. Ti další z přípravných kempů, kterých čeští reprezentanti na vodáckém kanálu, kde je voda jako v bazénu, absolvovali letos hned několik.

„Byli jsme tam na tři pětidenní kempy. Na dvou jsme měli trať takřka pro sebe. Proběhlo to dobře, ale je to proklatě drahé,“ přiznal Jiří Pultera. Rozpočet na londýnské kempy se podle něj vyšplhal ještě o něco výš, než na loňské MS pořádané v USA.

Česká výprava ale doufá, že se vyplatí. Znalost obtížné závodní trati, která v Londýně je, se jim bude hodit. "Plusové body jsou dobré, jsou navíc, ale nevážu se k nim. Především jsem moc rád, že po loňské přestávce se mi podařilo vrátit se do reprezentace a navíc i do světové špičky. Je to dobrý pocit při zjištění, že ještě nepatřím do starého železa," dodal kanoista Stanilsav Ježek, pátý z londýnské Olympiády. Sám vyjel olympijskou kvótu v letech 1999 i 2003, ale na OH další rok nejel.

Letošní mistr světa i Evropy do 23 Jiří Prskavec je s přípravami zatím spokojený. „Forma stoupá, doufám, že v Londýně se to ukáže. Nechci ale říkat, že přivezu medaili. Říkal jsem to i před květnovým mistrovstvím Evropy a neklaplo to,“ řekl kajakář, který se ještě na olympijskou kvalifikaci upínat nechce.

Právě kategorie kajakářů je v České republice hodně nabitá, na OH budou chtít určitě jet i Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš, Ondřej Tunka či Luboš Hilgert. Přitom na olympijské hry může jet pouze jedna loď z jedné země.
Sledujte aktuální zprávy a informace ze závodů MS v Londýně na našem webu a facebooku ČSKDV.

Facebook - http://www.facebook.com/cskdv

Live ICF YouTube - http://www.youtube.com/canoeplanet

Live Results - http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page

ČT Sport - přímý přenos
Finále K1ž a C2m so 13:30

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF