Kanoe.cz

Vodní slalomáři mají šanci ovládnout SP, poslední závod se jede v Pau

vavraPauPau – Sezona Světového poháru vrcholí a čeští vodní slalomáři mohou završit jednu z nejlepších sezon v prestižním seriálu celkovým vítězstvím klidně ve všech kategoriích. Ve finálovém závodu od pátku do neděle ve francouzském Pau je totiž vítězství oceněno dvojnásobně, tedy celkem 120 body. „Vyhrát tak může v podstatě kdokoliv,“ komentoval to kanoista Stanislav Ježek, který průběžné pořadí vede o pouhý bod před Slovákem Matějem Beňušem.

V čele celkového hodnocení je také kajakář Vavřinec Hradilek, druhá místa okupují deblkanoisté Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a kanoistika Kateřina Hošková,  třetí je ve své první sezoně v reprezentaci kajakář Ondřej Tunka a také deblíři Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. Jen mezi kajakářkami není český zástupce na stupních vítězů, Kateřina Kudějová je celkově pátá, ale na pódium v celkovém pořadí má ztrátu dvacet bodů a na první místo třicet.

Hradilek po vítězství v Krakově a druhém místě v Liptovském Mikuláši měl v minulém závodu v Seu mírné potíže s bolavým krkem, který ho trápil celou loňskou sezonu, ale už by mělo být všechno v pořádku. „Krk se srovnal. V Seu jsem sice nejel finále, což mě netěšilo, ale tím jsem tomu dal docela odpočinout a  dalo se to dohromady,“ radoval se Hradilek.

Vedení v SP by rád udržel. „Ale bude to strašně těžké kvůli dvojnásobným bodům,“ upozornil Hradilek na specifikum. Francouz Boris Neveu má na druhém místě manko 30 bodů. „On tady bude strašně silnej, má formu. Ale já nechci vyhrát patnáctým místem, což se klidně může stát, soustředím se na dobrý výkon,“ doplnil Vávra.

Kajakářka Štěpánka Hilgertová se po pauze zaviněné léčením ramena vrátila do SP v Seu a cítila únavu. „Došly mi síly, táhla jsem se jak v medu,“ komentovala těsné jedenácté místo.  „To tréninkové manko je na fyzičce znát, ale formu ladit teď nebudu, tu budu potřebovat jindy a jinde,“ upozornila MS v září. „Musím spíš zařadit nějaké náročnější tréninky rychlostní vytrvalosti na klidné vodě a bude to lepší,“ věřila sedmačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka.  „Tady v Pau voda dost uhání, takže budu vstřebávat závodní rytmus a otestuji si, co je ještě třeba udělat,“ doplnila.

V Pau nepojede stejně jako v minulém závodu v Seu kajakář Jiří Prskavec, který byl minulý týden na soustředění na trati zářijového MS v Londýně a nyní trénuje v Praze.

Pořadí SP: http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2015
Stránky závodu: http://pau.worldcup.events.slalom.canoeicf.com
On-line výsledky: www.canoeliveresults.com

 

Sledujte Online oficiální zahájení

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF