Kanoe.cz

WRR Ivrea 2015

20150711 Ivrea WRRNa závod světové série zvaný World Ranking Race vyrazila na sever Itálie početná skupina slalomářů vedená Jiřím Prskavcem st. Trať u úpatí Alp překvapila závodníky nejen nádherným okolím, ale především svou obtížností, která může hrdě konkurovat i proslulé trati v Bourg St. Maurice. Italské městečko bude příští rok pořádat premiérový Světový pohár a za dva roky Mistrovství světa juniorů a do 23 let, proto nebylo od věci poznat zdejší vodu a vyzkoušet si ostrý start v kvalitně obsazeném závodu.

V sobotu byl na programu závod ICF světové série, dopoledne se odjela pouze jedna kvalifikační jízda, z které postupovaly všechny startující lodě. V poledne organizátoři přestavěli trať v poměrně velkém měřítku a vytvořili tak na divoké řece obtížné kombinace, které dělali problémy i těm nejlepším závodníkům. Následovalo semifinále, tradičně postupovalo deset nejrychlejších hodin a v 5 hodin odpoledne odstartovalo očekávané finále. Závodníci museli netradičně zvládnout 3 jízdy během jednoho dne, což bylo na tak divoké vodě velice náročné.

V kategorii singlkanoistů nás ve finále zastupovali František Jordán a Lukáš Rohan. Franta dokázal čistou a rychlou jízdou potvrdit své vítězství v kvalifikaci a už podruhé v této sezoně vyhrál závod světové série. Lukáš vinou dvou doteků a chybě v závěru tratě obsadil 7. místo. Kajakáři také dosáhli na dvě finálové účasti, bohužel Zdeněk Ornst skončil kvůli doteku na nepopulární „bramborové“ příčce a druhý zástupce Vít Přindiš i vinou zdravotních problémů, které ho sužovaly celý den, bral 8. místo.

Největší zastoupení ve finálových bojích zajistily naše kajakářky. Nejmladší Amálie Hilgertová nezvládla kombinaci na prostředním skoku a s 50 vteřinovou penalizací uzavřela finálovou desítku. Pavlína Zástěrová se po loňských zdravotních komplikacích znovu vrací na mezinárodní scénu a 5. místem potvrzuje, že forma z předešlých let se vrací. Druhou a zároveň poslední medaili vyjela Veronika Vojtová, když si i přes drobné chyby v druhé polovině trati dojela pro bronzovou medaili.

 

 

 Online výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF