Kanoe.cz

Deblkanoisté Karlovský, Jáně přišli o vítězství vinou smolného šťouchu

Karlovsky Jane CZE mNeděle na Světovém poháru ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši skončila bez české individuální medaile, poprvé v letošní sezoně. Z deblířů byla dvojice Karlovský, Jáně v semifinále nejrychlejší, ve finále jim medaile utekla vinou smolného šťouchu. Mezi kajakářkami si desetičlenné finále nedokázala vyjet ani jedna závodnice.

Po stříbrném úspěchu doma v Praze – Troji měli medailové ambice i dnes. Karlovský, Jáně, kteří si před týdnem v Krakově vyjeli 9. místo, si suverénně zabezpečili finálovou desítku z první pozice. Ale smolný šťouch hned na druhé brance na začátku tratě je pak i přes excelentní jízdu odsunul na čtvrtou pozici. Zlato si odnesla zkušená domácí dvojice mnohonásobných olympijských medailistů Peter a Pavol Hochschornerovi.

„S jízdou jsme spokojení, ale na druhé brance přišel takový malý šťouch, který byl úplně zbytečný. Pak jsme to hodně honili a střed i závěr tratě se nám hodně povedli. Nakonec z toho byl nejrychlejší čas, ale díky tomu šťouchu je to čtvrté místo. Jsme ale určitě spokojeni a odjíždíme s dobrým pocitem,“ řekl Jakub Jáně. Jejich kouč Ondřej Štěpánek jízdu na místě neviděl. „Je na dovolené a naordinoval nám teď tréninkové volno. Potom se budeme už plně připravovat na mistrovství světa, hlavně v pražské Troji,“ doplnil Karlovský.

Zlatá dvojice ze SP před týdnem v Krakově a bronzoví z Prahy Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli v kvalifikaci nejrychlejší, ale v semifinále skončili až 19. „Špička je hodně našlapaná a po chybě na devítce nám nezbývalo než to risknout. Bohužel to nevyšlo,“ řekl zklamaně Jonáš Kašpar. „Teď si týden úplně odpočineme od vody a snad nabereme sílu a chuť do dalšího závodění. Pak se zase vrhneme na trénování, jedeme na soustředění v Londýně,“ konstatoval Šindler.

Mezi kajakářkami se i přes trojnásobnou českou účast nedokázala do elitní desítky probojovat ani jedna česká závodnice. Nejlepší, ale nepostupovou pozici si zapsala Veronika Vojtová, která skončila čtrnáctá. Kateřina Kudějová byla 17. a Karolína Galušková skončila na 23. místě. Jubilejní desáté zlato ze závodů Světového poháru si odnesla domácí kajakářka Jana Dukátová.

Oficiální výsledky: http://canoeliveresults.com/event/2015/liptovsky-mikulas-icf-world-cup-3/
Oficiální stránky závodu: http://liptovskymikulas.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF