Kanoe.cz

Kajakářka Hilgertová je opět v reprezentaci, v týmu nebude chybět ani Hradilek

Hilgertova TrnavkaŽeliv – Nestárnoucí kajakářka Štěpánka Hilgertová si opět vybojovala místo v reprezentaci ve vodním slalomu, v níž figuruje nepřetržitě od roku 1988. Ve víkendových posledních dvou nominačních závodech si sedmačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka na své konto připsala druhé a třetí místo, jež jí náleží i v celkovém konečném hodnocení nominace. V každé kategorii budou reprezentovat tři lodě, nechybí ani stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek. 

 

        Nominaci kajakářů vyhrála Kateřina Kudějová, výbornými výkony a celkově druhým místem se v průběhu obou nominačních víkendů prezentovala talentovaná Karolína Galušková. Mezi kajakáři měl místo jisté díky loňskému titulu mistra Evropy Jiří Prskavec, společně s ním a Hradilkem je poprvé v kariéře v týmu Ondřej Tunka z oddílu Delfín Jablonec. Naopak těsně nominace minula Luboše Hilgerta a Víta Přindiše, loňského reprezentanta.

Hilgertovou přitom v pátek přitom bolelo rameno tak, že vážně uvažovala o odstoupení z nominačních bojů. „Nemohla jsem vůbec zvednout pravou ruku, ale naštěstí jsem to nějak zvládla. Rozhodně to byla letos jedna z nejnáročnějších nominací v životě,“ řekla v neděli na Trnávce Hilgertová.

Dramatická byla nominace mezi singlkanoisty, kde do konečného pořadí dnes promluvil vítězstvím Vítězslav Gebas. Ten se do týmu nakonec nevešel, ale mezi ním, Janem Maškem a Stanislavem Ježkem muselo rozhodnout dodatečné kritérium - procentuelní odstup. Ten měl nejmenší Ježek, jenž se tak do reprezentace vrátil po roční pauze. Stejné body na prvním a druhém místě měli Tomáš Rak a Michal Jáně.

 V kategorii deblkanoistů se do týmu už v sobotu dostaly dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler a Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm. Dnes se k nim připojili Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Mezi kanoistkami budou reprezentovat Kateřina Hošková, Monika Jančová a Tereza Fišerová.

Hradilek Trnavka

Výsledky nominace:
Muži:
K1: 1. Hradilek 31 bodů (USK Praha), 2. Tunka (Delfín Jablonec) 30.
C1: 1. Rak 27, 2. Jáně (oba Dukla) 27, 3. Ježek (USK Praha) 25.
C2: 1. Kašpar, Šindler 31, 2. Karlovský, Jáně (všichni Dukla) 31, 3. Koplík, Vrzáň (USK Praha) 24.
Ženy:
K1: 1. Kudějová (USK Praha) 31, 2. Galušková (Sušice) 29, 3. Š. Hilgertová (Dukla) 28.
C1: 1. Hošková (USK Praha) 31, 2. Jančová (Č. Budějovice) 31, 3. Fišerová (Roudnice) 23. 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF