Kanoe.cz

Hilgertová pokračuje, reprezentovat může osmadvacátou sezonu. Prskavec už má jistotu

Prskavec K1mNadcházející dva víkendy budou rozhodující pro české vodní slalomáře. Ve Veltrusích a na Trnávce se rozpoutají klíčové boje o tři nominační místa v každé kategorii s výjimkou kajakářů, kde má jistou účast Jiří Prskavec. Do nominace vstoupí i sedmačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která nechyběla v reprezentaci od roku 1988 a může tak zažít v týmu osmadvacátou sezonu v řadě. 

Prskavec už stihl minulý měsíc získat titul mistra světa do 23 let v Brazílii. „Sezona začala dobře, jezdí se mi od jejího začátku dobře,“ liboval si jednadvacetiletý muž. Na rozdíl od ostatních českých kajakářů má Prskavec místo v reprezentaci už teď jisté díky loňskému zisku titulu mistra Evropy. „ Jsem rád, že to mám vyjetý. Můžu už trénovat a soustředit se na ME,“ je si vědom své výhody Prskavec.

Dnes to je to přesně půl roku od operace ramene loňského vicemistra Evropy Víta Přindiše. „Poprvé na vodu po operaci jsem šel třetí týden v lednu. Pořád jsou momenty, kdy o tom rameni vím. Když jsem unavený, tak to cítím. Ale jak jsem tu bolest zažíval, tak jezdím a už se o to nestarám,“ uvedl kajakář, další adept na dvě volná místa.

To poslední by měl obsadit Vavřinec Hradilek, který naopak dva roky po sobě bojovat o místo díky výsledkům nemusel. „Ale je dobře, že se do toho vrátím, ten stres je potřeba si občas zažít,“ prohlásil stříbrný olympijský medailista. Loni vynechal druhou polovinu sezony kvůli problémům se zády. „Po zdravotní stránce se cítím dobře,“ řekl Hradilek.

 Letošní sezona je důležitá, neboť je předolympijská.  Vodní slalomáři mají možnost na zářijovém mistrovství světa v Londýně získat plusové body do příštího roku. „Na podzim jsem tam hodně jezdil, je to těžký kanál a sedí mi,“ řekl Hradilek, který právě na této trati vybojoval olympijské stříbro. „Teď jedeme o dvě místa, ale příští rok všichni jen o jedno,“ řekl před víkendovou nominací Hradilek.  

Velkým překvapením loňské nominace byla v kategorie singlkanoistů, když své místo v reprezentaci nepotvrdil dvojnásobný olympionik Stanislav Ježek. Pádlo na hřebík ale nepověsil a hodlá se v předolympijské sezoně znovu poprat o reprezentační tričko. „Nikdo neví, jestli se vrátím, mladí se stále zlepšují, což se potvrdilo v minulém roce,“ uvědomuje si konkurenci Ježek. „Já jsem si ale za ten rok psychicky odpočinul,“ bere singlíř roční pauzu pozitivně.

Nominaci ani v letošním roce nevynechá dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová. „Rozhodnutí o pokračování po loňské sezóně nebylo až tak složité díky sérii umístění v SP i na MS. Ještě to má smysl,“ věří si na další dobré výsledky nejstarší česká reprezentantka a legenda českého vodního slalomu.

 

cp-veltrusy-plakat

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF