Kanoe.cz

Sérii Českého poháru ve vodním slalomu uzavřelo Lipno

Poslední srpnový víkend uzavřel sérii českých pohárů. Po třech letech se Mistrovství České republiky opět jelo na vodáky jedné z nejoblíbenějších českých tratí - na Lipně. Tituly se rozdaly také v závodě týmů. Nedělní osmý a poslední český pohár byl zároveň Mistrovstvím České republiky do 23 let.

 Stejně jako v sobotním závodě, ani v neděli mezi kajakářkami nenašla přemožitelku Karolína Galušková a vyhrála o téměř pět vteřin. Ta byla zároveň vítězkou celého letošního poháru. O titul mistryně České repuliky v letošním roce se neutkala Štěpánka Hilgertová, která již v sobotu odletěla na místo konání Mistrovství světa v americkém Deep creeku.

V nedělním závodě už se neukázali ani kajakáři Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš, čerstvý mistr České republiky ze sobotního závodu. Závod tak v neděli bez velkých problémů ovládl Jiří Prskavec. Oba chybějící kajakáři si dali volno před cestou do USA, kam odlétají už v pondělí.
Největší souboj se v neděli odehrál v kategorii singlkanoistů, kdy se první tři lodě vešly časem do jedné vteřiny. V souboji ale nakonec zvítězil Stanislav Ježek.

Svou kategorii po oba dny ovládla singlkanoistka Kateřina Hošková, stejně tak jako deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Ti ale měli v nedělním závodě na setiny stejný čas s dvojicí Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň a obě lodě se tak dělili o první místo.
A jak závodníci hodnotili celou letošní sérii českých pohárů? „Nejvíc jsem si užil závod na Trnávce, konečně se mi tam povedla ujet medaile a závodilo se mi tam hrozně dobře, přestože jsem byl dost unavený po soustředění," prozradil svůj nejlepší český závod letošního roku kajakář Jiří Prskavec. „Na další rok se moc těším. Doufám, že se mi bude dařit podobně jako letos a že závody českého poháru budou stejně dobře uspořádány," chválil organizaci letošního poháru mistr Evropy.

„Podle mě byla z organizačního hlediska nejlepší Troja," dodal Vavřinec Hradilek. „Ale vzhledem k tomu, že jsem letos jel jen čtyři závody, tak moc nemůžu porovnávat," podotkl kajakář, který musel velkou část závodní sezony vynechat kvůli problémům s krční páteří. „Ale na další rok se těším. Asi po šesti letech nebudu mít číslo jedna, tak to bude konečně změna," přiznal Hradilek.

Přestože si závodníci organizaci letošního Českého poháru chválili, našly se i věci, které by v sérii nejprestižjěších českých závodů udělali jinak. „Myslím si, že by se měl udělat užší výběr do A finále v ostatních kategoriích, protože dneska se jenom v kajaku opravdu o něco jede. V ostatních kategoriích je postup do A finále pro nejlepší samozřejmostí," řekl svou připomínku Prskavec. „Já bych naopak závody otevřel pro cizince," dodal svou připomínku zase Hradilek.

Jaké změny přijdou v dalším roce, to se dozvíte až na prvním Českém poháru příštího roku, který se pojede v dubnu.

Zajímavé odkazy k Českému poháru 2014

Fotogalerie Jan Homolka

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF