Kanoe.cz

SP v Seu skončil pro české vodní slalomáře bez medaile

Prindis SeuČtvrtý závod světového poháru ve španělském Seu d´Urgell nepřinesl Čechům žádné medaile, byť v elitní desítce byly dvě lodě. Kajakář Vít Přindiš ve finálové jízdě inkasoval padesát trestných vteřin, singlkanoistka Kateřina Hošková skončila čtvrtá. Finále těsně uniklo kajakáři Jiřímu Prskavci, který byl v semifinále jedenáctý.

Přindiš jel sobotní finále ze třetího místa, svou pozici ale nedokázala udržet. Za riskantní průjezd jedné z povodných branek od rozhodčích inkasoval padesát trestných vteřin. S výrokem rozhodčích ale nesouhlasil.

„Ještě před chvilkou jsem byl docela sprostý, ale už to ze mě opadlo. Nicméně rozhodčí si tady z nás dělají trošku šašky, na té stejné povodné brance dali Honzovi Maškovi v semifinále štoucha, který naprosto nebyl,“ rozčiloval se po závodu Přindiš.

Štěstí nepřálo ani dalšímu z českých kajakářů Jiřímu Prskavci. Ten dojel jen místo za finále na jedenáctém místě. „Trošku mě to štve, finále bylo opravdu blízko, míň než dvě desetiny,“ řekl v cíli letošní mistr Evropy.

Přesto Prskavec z výsledku nemusí být zklamaný, protože Přindiš a Sebastian Schubert z Německa, s kterými bojuje o celkové umístění ve Světovém poháru, dojeli jen dvě místa před ním.

Ani singlkanoistka Kateřina Hošková na čtvrtém závodě světového poháru nedokázala rozšířit svou letošní sbírku medailí. Skončila jen místo za medailovou pozicí, která jí mohla přinést letos už třetí cenný kov ze Světového poháru.

„Možná se trochu projevila únava z cestování, asi jsem si ještě úplně nezvykla na ten časový posun. Vždycky se mi ráno vůbec nechce vstávat,“ řekla v cíli Hošková, která na světový pohár ve Španělsku přijela rovnou ze soustředění v Americe. „Na tomhle výsledku ale ještě tolik nezáleželo, ten hlavní vrchol sezony teprve přijde,“ dodala singlkanoistka.

V deblkanoistech ani kajakářkách se do desetičlenného finále neprobojovala žádná česká loď. Nejlépe z českých singlkanoistů jel Michal Jáně, který měl sice třetí nejrychlejší jízdu, ale nevyvaroval se čtyřem trestným vteřinám.

„Nejsem spokojený s výsledkem, čtrnácté místo není žádná sláva. Ale protože je to letos můj první svěťák, tak jsem si potvrdil, že pořád mám na to být do desítky,“ okomentoval svou jízdu singlkanoista.

Českou reprezentaci čeká za dva týdny finálový pátý závod světového poháru v německém Augsburgu. V září se pak nejlepší vodní slalomáři poperou o medaile na mistrovství světa v Deep Creeku. V USA bude již závodit kompletní český tým včetně kajakáře Vavřince Hradilka.

Prskavec Seu


Výsledky:
http://www.canoeliveresults.com/event/2014/seu-urgell-icf-world-cup.php

Oficiální stránky: http://laseudurgell.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF