Kanoe.cz

Z Prahy do Ria. Projekt modelu slalomové dráhy byl úspěšně zakončen

kanalriomm„A teď se může stavět," zkonstatoval vedoucí projektu výstavby modelu olympijského kanálu pro Rio 2016 Jaroslav Pollert mladší.
Vědecko- technická část výstavby sportoviště tak byla ve středu 16. července slavnostně ukončena. Model v měřítku 1:13 bude teď sloužit pro prezentační účely. Podklady jsou již zaslány stavitelům do Brazílie.

„Podle našich informací se už staví. Respektive, začalo se s půdními pracemi," popisuje prof. Pollert hlavní konzultant projektu na ČVUT v Praze, kde byl model umělé slalomové dráhy umístěn v laboratoři Vodohospodářského experimentálního centra Stavební fakulty. Model byl postaven za spolupráce vysokoškolských profesorů, zahraničních architektů a studentů ČVUT a kanoistů. Výzkum rozhodl o tvaru koryta i břehů a rozvržení překážek.

Závěrečné rozlučky s modelem se účastnili nejen současní vodní slalomáři, kteří se již v pátek přesouvají na soustředění do dějiště letošního mistrovství světa v Deep Creeku, ale i trenéři, členové organizačního výboru letošního světového poháru v Praze – Troji, studenti a členové akademické obce, včetně rektora ČVUT prof. Konvalinky.

Se stavbou se byl rozloučit i první kajakář, který si mohl vyzkoušet virtuální jízdu v modelu kanálu, Jiří Prskavec. „Uvidíme, jestli se Brazilcům podaří postavit kanál včas, abychom měli možnost ho před olympiádou ještě vyzkoušet v rámci nějakých závodů," říká mistr Evropy s olympijskými ambicemi.

Po modelu budoucí slalomové dráhy v Aucklandu a modelu olympijské tratě pro Rio 2016 se tým na ČVUT již těší na další výzvy v podobě dalších projektů.

Více o stavbě olympijské slalomové dráhy se dočtete i v našem článku zde: http://www.kanoe.cz/sporty/slalom/12-clanky/5607-model-slalomoveho-kanalu-pro-oh-2016-vznikl-v-praze

Foto: Jaroslav Pollert

kanalmodel1

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF