Kanoe.cz

Reprezentaci vodního slalomu doplní singlkanoisté Jáně a Mašek

České Budějovice - Na mistrovství světa v americkém Deep Creeku se v dnešním závodě Českého poháru v Českých Budějovicích hlava cp-webdonominovali singlkanoisté Michal Jáně a Jan Mašek, své místo v týmu obhájili deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Kompletní reprezentace pojede o medaile v polovině září v americkém Deep Creeku.

 

 

Jáně jedno ze dvou volných míst v kategorii singlkanoistů vybojoval jasně, druhé místo udržel těsně Jan Mašek před dvojicí Stanislav Ježek a Tomáš Rak, kteří měli v součtu dvou závodů jen o bod méně.

„Dohodli jsme se s Tomášem, že si za sobotu a neděli vystřídáme první a druhé místo, abychom si to vyjeli oba. Včera nám to vyšlo, dneska už bohužel ne," řekl po závodě Jáně, který vyhrál oba závodní dny. „Po nepodařené jarní nominaci veškerá příprava směřovala právě k tomuto víkendu," vysvětloval svou taktiku Jáně.

Část nominačních bojů se odehrála už v květnu. Závodníci si mohli vyjet start na mistrovství Evropy v prvních třech závodech světového poháru. Tam si účastí ve finále mohli zajistit reprezentaci i na zbytek sezony. O volná a nepotvrzená místa se jelo právě na českém poháru v Českých Budějovicích a smůlu měl Ježek, kterému k dnešnímu vítězství a nominaci chybělo 16 setin a stal se tak prvním náhradníkem.

Největší změna reprezentace je v kategorii singlkanoistů, v ostatních kategoriích zůstalo složení stejné. Náhradníkem v kategorii kajakářů je Zdeněk Ornst, který by na mistrovství světa případně zastoupil nejúspěšnějšího českého kajakáře Vavřince Hradilka. Ten ještě úplně nevyléčil bolavá záda a jeho účast na mistrovství světa tak není jistá.

V nejbližších dnech se česká reprezentace vydá na soustředění do amerického Deep Creeku, kde se v polovině září na Mistrovství světa utká o medaile nejprestižnějšího závodu ve vodním slalomu. První srpnový víkend čeká vodní slalomáře zase závod světového poháru ve Španělsku a o dva týdny později v Německu.

Výsledky závodů:
http://live.results.cz/schedule.php?event=201436CPSvrbne

Výsledky dodatečné nominace:

xls - zde jdou výsledky dodatečné nominace po jednotlivých kategoriích

masekC1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Jan Homolka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF