Kanoe.cz

K narozeninám si Prskavec nadělil vítězství. Hilgertová nominaci zvládla, Ježek vypadl

Čtvrtý ze série závodů Českého poháru ve vodním slalomu dnes na Trnávce uzavřel nominaci do reprezentačního týmu pro rok 2014.

Štěpánka Hilgertová si dnes o jedno místo polepšila a skončila třetí, když ji porazila týmová partnerka ze zlatých hlídek loni v Troji, Kateřina Kudějová, i včerejší vítězka Karolína Galušková, dnes na druhém místě. Ta nakonec reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím mistrovství Evropy ve Vídni nebude, jelikož bodovým umístěním ji předběhla Veronika Vojtová.

Hilgertová si tak vybojovala už 25. reprezentaci v řadě. „Bylo jasné, že holky budou rychlé a ve finále šlo hlavně o nervy, protože tam jsou rozdíly nula-nula nic. Jde o to, jak to komu sedne,“ zhodnotila své působení 46letá reprezentantka. „Bylo to docela těžké, ale už jsem zažila horší. Třeba první závod s padesátkou. Teď jsem z Troje jela v pohodě, a i když ta noc na dnešek nebyla nejpříjemnější. Kdybych od prvního závodu cítila, že na to nemám, tak bych se s tím se skřípěním zubů nějak vyrovnala.“

 

Mezi kajakáři dnes opět nejvíce bojoval o místenku v týmu pětadvacetiletý Vít Přindiš z USK Praha. Kvalifikaci dopoledne suverénně vyhrál úřadující mistr Evropy a vicemistr světa, Jiří Prskavec, který dnes zrovna slaví 21. narozeniny. Ve finále si Prskavec vedl taky nejlépe, ale Přindiš předvedl stejně jako i včera excelentní jízdu a i přes jeden dotek branky se umístil na druhém místě. Dokázal tedy vybojovat letos jediné reprezentační místo v kategorii K1. Vavřinec Hradilek se rozhodl dnešní závod vynechat.

 MG 0548

Po včerejším druhém místě v kategorii C1 a po vítězství v neděli v Praze dokázal kanoista Jan Mašek, že je v skvělé formě a svým dalším vítězstvím si dnes na Trnávce zabookoval místenku v reprezentačním týmu.

V české reprezentaci kategorie C1 nebude chybět dnes druhý Vítězslav Gebas a včerejší vítěz Lukáš Rohan, dnes na čtvrtém místě za Janem Bustou.

Velkou smůlu měl zkušený reprezentant Stanislav Ježek, který se do reprezentace po 17 letech ani přes dvě druhá místa v Troji do reprezentace nevtěsnal. „Všichni na břehu budou rádi, že osud zmizím. Po tolika letech člověk ví, že to jednou přijde, a že vypadne, že ho ty mladí zválcují. Nechci si to připustit, ale určitý zklamání tam je, když vidím, že na to stále mám. Myslím, že kdybych tam neplácl poslední bránu, dopadlo by to asi jinak, musel bych se, ale podívat na výsledky,“ popsal své pocity v cíli 37letý Ježek.

„Je tam pořád otevřená možnost účastnit se mistrovství světa na podzim. Za rok zpátky? Ne, proboha, přesluhuju pár let, jezdím pro radost, když to jde, dáte závody a pak nechcete prohrát…,“ dodává Ježek a jestli se na vodě představí i příští rok, nechává otevřené. „Byl jsem letos jistý, že už nepojedu, ale nakonec jsem nominaci jel. Spousta lidí to tady dělá pro radost a ne kvůli reprezentaci.“

V závodě deblkanoistů nenastal žádný dramatický posun, a jak se očekávalo, nominace bude ve složení Ondřej Karlovský a Jakub Jáně (dnes opět první), Jakub Vrzáň a Tomáš Koplík a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, kteří byli v tomto pořadí druzí a třetí. Ondra Štěpánek má takto v reprezentaci dvě lodě.

V poslední kategorii žen kanoistek uvidíme na mezinárodním poli už tradičně Kateřinu Hoškovou, bývalou mistryni světa z roku 2011, která dnes porazila včerejší jen patnáctiletou vítězku Martinu Satkovou z Brna. Třetí byla Monika Jančová.

Se závodníky nominovanými do reprezentace se uskuteční tisková konference již zítra (19. 5 v pondělí) v botelu Albatros v Praze
(http://www.botelalbatros.cz/cs/kontakt/) od 11:00.

Kompletní nominace:

K1 muži: V. Hradilek, J. Prskavec, V. Přindiš

K1 ženy: Š. Hilgertová, K. Kudějová, V. Vojtová

C1 muži: V. Gebas, J Mašek, L. Rohan

C1 ženy: K. Hošková, M. Jančová, M. Satková

C2: Karlovský – Jáně, Koplík – Vrzáň, Kašpar – Šindler

Výsledky:

Fotogalerie -  Jan Homolka

Video ze 3. Českého poháru

Kontakt pro média:
Zuzana Trojáková

http://www.facebook.cz/cskdv

Hlavní partneři Českého poháru

logo GRM       logo Galasport logo Litovel   logo Exceed

 

Oficiální partneři Českého poháru

logo Hiko logo Retis logo Avnet logo Thulelogo RaabPaddles logo Auma logo Taf

 

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF