Sportovec Slovenska 2004

V sobotu byla také vyhlášena anketa o nejlepšího sportovce roku na Slovensku. Nejlepším slovenským sportovcem roku se stala vodní slalomářka Elena Kaliská.

Nejlepším slovenským sportovcem roku 2004 se stala slalomářka Elena Kaliská, zlatá medailistka z olympijských her v Aténách. Elena letos vyhrála vše, co se dalo - olympiádu, ME v Makedonii, Světový pohár.

Na druhém místě se umístili Peter a Pavol Hochschornerovci, kteří v roce 2004 obhájili olympijské zlato a zvítězili ve Světovém poháru.

Na třetím místě skončil Michal Martikán, druhý z OH v Aténách.

Na dalších místech se umístili džudista Jozef Krnáč (4.), střelec Jozef Gönci (5.), mistryně Evropy v plávání a mistryně světa Martina Moravcová (6.), tenista Dominik Hrbatý (7.), hvězdy zámořské NHL Zdeno Chára (8.) a Marián Hossa (10.) a fotbalista Marek Mintál (9.).

Nejúspěšnějším kolektivem se stal čtyřkajak Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača, kteří získali na OH v Aténách bronzovou medaili.

Na dalších místech skončila slovenská hokejová reprezentace z MS 2004 a na třetí příčce se umístilo daviscupové družstvo tenistů.

Citujeme z deníku PRAVDA: Kaliská bola v sobotu v NTC hlavnou hviezdou večera. Jej manažérsky tím nenechal nič na náhodu a na špeciálnu udalosť ju pripravil, ako sa patrí. Elena mala počas slávnostného galavečera oblečené exkluzívne šaty z dielne Richarda Rozboru. Topánky značky Fiorangelo jej špeciálne na túto príležitosť zapožičala predajňa Diverso v Bratislave. Pod príťažlivú vizáž víťazky sa podpísala Alena Schulczová. Keď premiantka ankety vystúpila na pódium, vyslúžila si standing ovation publika.
"Ďakujem všetkým , ktorí mi držali palce. Bol to výnimočný športový rok, ale pokúsim sa ho ešte aspoň raz zopakovať," povedala v ďakovnej reči.
Najlepšiu športovkyňu dekoroval spoludržiteľ svetového rekordu v behu na 110 m prek. (12,91) Brit Colin Jackson.