Kanoe.cz

Průběžné výsledky 2.kola výběru do SCM 2015

Výsledky obecných testů z 8. a 9. listopadu, pořadí v jednotlivých věkových kategoriích podle bodových zisků SCM, komentář, náhradní termín testů SCM, termín testů RDJ

Výsledky testů z 8. a 9. listopadu.xlsx ZDE

Testování jedné části závodníků se uskutečnilo v sobotu v Praze, druhá část sportovců absolvovala testy v neděli ve Sportovním centru Nymburk.
Obecné testy v letošním roce zatím absolvovalo celkem 87 kandidátů na zařazení do SCM 2015, přičemž minimální požadovaný bodový zisk 270 bodů zatím splnilo 79 sportovců. Dvanáct závodníků(ic), kteří se omluvili pro nemoc nebo kteří v řádném termínu neuspěli, mají možnost splnit požadovaný bodový zisk v náhradním termínu 30.11. 2014.

Sraz účastníků náhradního testování SCM bude v neděli 30.11. do 13:00 hodin v posilovně Sportovního centra Nymburk.

Významný individuální vývoj výkonnosti jednotlivých závodníků lze sledovat porovnáváním nových a starších výkonů.
Nejen sportovci, kteří se v letošních výsledcích pohybují v blízkosti hranice postupu do SCM, by se měli snažit během následujícího přípravného období kondici všemi tréninkovými prostředky zlepšovat. Běžecký trénink by potom měl hrát u mladých významnou roli i během celé závodní sezóny 2015. Jak na testech v Praze 8.11., tak v Nymburku 19.11. předvedli někteří sportovci velmi pěkné výkony. Bodování plaveckých výkonů je úmyslně mírně štědřejší než bodování běhu z důvodu snadnější dostupnosti běhu oproti plavání (není potřeba bazén), předpokladu využití běžeckého tréninku během celého roku (plavání v kanoistice většinou zařazováno pouze od října do března). Plavecká připravenost mládeže v rychlostní kanoistice se kvůli pragmatickému přístupu řady oddílů od zavedení testů velmi zlepšila. Pro bývalé plavce nebo závodníky hůře kondičně připravené či s větší hmotností a přitom s dobrou technikou je plavání základem úspěchu v 2.kole výběru do SCM. Nicméně CÍLEM OBECNÉ PŘÍPRAVY MLÁDEŽE NENÍ SPLNĚNÍ TESTŮ SCM, ALE VYVÁŽENÝ A HLUBOKÝ KONDIČNÍ ZÁKLAD PRO DALŠÍ SPECIALIZOVANĚJŠÍ PŘÍPRAVU.

Rychlostní kanoistika je tvrdý sport a jen houževnatí a dobře kondičně připravení sportovci mají šanci v mezinárodním měřítku uspět. Výborné výsledky v obecných testech zvyšují pravděpodobnost úspěchu v rychlostní kanoistice.
Trenéři i závodníci by měli mít na paměti, že bodování výkonů v obecných testech SCM je úmyslně výrazně štědřejší k nejmladším ročníkům (nejen absolutně ale i relativně). „Nejmladší" závodníci SCM mají ještě mnoho času postupně zvyšovat objem a intenzitu tréninku, ani zatím ještě nemusí mít příliš cílevědomý postoj ke sportovní přípravě. Hlavně v posilovně jsou výkony žactva nedůležité, někdy i nežádoucí.
Je třeba počítat s výrazně vyššími požadavky na kondici u starších závodníků SCM, především u juniorů. V této věkové kategorii hrají výkony v obecných testech už významnou roli, i silová připravenost by měla být na vysoké úrovni. Tomu je potřeba včas přizpůsobit objem a intenzitu tréninku, což je samozřejmě podmíněno zodpovědným a cílevědomým postojem závodníka a snahou o co nejvyšší výkony.

Testy reprezentačního družstva juniorů se uskuteční 10.1.2015. Většina reprezentantů jistě předvede na těchto testech uprostřed přípravného období znatelně lepší výkony, nežli na podzimních testech SCM. Testování proběhne v disciplínách: max. síla bench, přítah, max. počet shybů, 2 min bench a přítah s činkou jako na listopadových testech, běh, plavání 200m.

Kritéria pro zařazování sportovců do SCM pro rok 2015 (Word)

Tabulky bodování obecných testů (druhé kolo výběru do SCM) - Excel

DĚKUJI VŠEM TRENÉRŮM, KTEŘÍ MI NA TESTECH POMÁHALI.
Dotazy nebo připomínky k výsledkům testů prosím zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost