Kanoe.cz

Doporučení k tréninku mládeže - SCM rychlost

Doporučení k tréninku pro jednotlivé věkové kategorie mládeže na 8.mezocyklus (2.4. - 29.4.). Podíl obecné přípravy v tréninku dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora od 11ti do 18ti let

Tabulky s aktuálními doporučeními, komentář, příklady tréninkových plánů (Word)

 
Přestože závodní sezóna pomalu začíná a myšlenky všech se obrací k vodní hladině, především v mládežnických kategoriích je důležité nezanedbávat i v průběhu celé sezóny obecnou přípravu. Je třeba od základů pracovat i na pozdější výkonnosti, protože začátek sezóny 2012 je v kariéře nadějného závodníka pouze prvním schůdkem v postupném zlepšování.
 
 

Jak dokazují také hodnoty z tréninkových deníků Martina, značný podíl obecné přípravy je jedním ze základních předpokladů maximální možné výkonnosti v rychlostní kanoistice. Především u mládeže je pro pozdější vysokou výkonnost kvalitní obecný základ nutný. Každý závodník má možnost z údajů ve svých tréninkových denících snadno spočítat svůj poměr obecného a speciálního zatížení. Intenzitu přípravy na rozdíl od objemů nelze zdokumentovat, přičemž právě kvalitou tréninku a zodpovědným přístupem Martin Doktor dosáhl opravdu výjimečných sportovních úspěchů.

Martin poslední rok v juniorech zvítězil na C1 v nejvýznamnějším mezinárodním závodě - SP juniorů (v roce 1992 se MSJ ani MEJ nekonalo). Jarní zahraniční soustředění absolvoval poprvé v kariéře až v témže roce (v dubnu v Maďarsku). Záhy po vstupu do dospělé kategorie se postupně probojovával mezi nejužší světovou špičku singkanoistů. Soustředění v lepších klimatických podmínkách poprvé absolvoval až první rok v mužích, kdy už vybojoval na MS 5.místo. Druhý rok v mužích obsadil na MS 4.místo, třetí rok už získal 2 stříbrné medaile a čtvrtý rok v mužích se stal dvojnásobným OH vítězem.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost