Kanoe.cz

Výsledky 2.kola výběru do SCM

Výsledky obecných testů z 6.11., 7..11. a výsledky testů v náhradním termínu 28. listopadu

Testování v náhradním termínu 28.11. proběhlo ve Sportovním centru Nymburk. Počasí závodníkům příliš nepřálo, atletická dráha byla zhruba z 1/3 zledovatělá. Běžecká část testu byla kvůli tomu nepovinná a bodový zisk z běhu si závodníci mají možnost nahradit ve středu 1.12. od 8:45h v atletické hale na Strahově. Pro posilování a plavání jsou podmínky neměnné. Děkuji trenérům za pomoc při měření výkonů.  

 
 - tabulky s výsledky
 
 
Obecné testy v letošním roce absolvovalo celkem 85 kandidátů na zařazení do SCM 2011. Minimální požadovaný bodový zisk 270 bodů splnilo 80 sportovců. Závodníci budou do SCM oficiálně zařazeni od 1.1.2011. Seznamy sportovců musí projednat a schválit rada SCM a výbor SRK ČSK.
 
Nejen sportovci, kteří se v letošních výsledcích pohybují v blízkosti hranice postupu do SCM, by se měli snažit během následujícího přípravného období kondici všemi tréninkovými prostředky výrazně zlepšit. Běžecký trénink by potom měl hrát u mladých významnou roli i během celé závodní sezóny 2011.
 
Rychlostní kanoistika je tvrdý sport a jen houževnatí a dobře kondičně připravení sportovci mají šanci v mezinárodním měřítku uspět. Výborné výsledky v obecných testech zvyšují pravděpodobnost úspěchu v rychlostní kanoistice, přesto dobré výsledky na vodě zdaleka nezaručují. Platí ale, že špatné výsledky v obecných testech zaručují neúspěch v rychlostní kanoistice.
 
Trenéři i závodníci by měli mít na paměti, že bodování výkonů v obecných testech SCM je úmyslně výrazně štědřejší k nejmladším ročníkům (nejen absolutně ale i relativně). Nejmladší závodníci SCM mají ještě mnoho času postupně zvyšovat objem a intenzitu tréninku. Hlavně v posilovně jsou výkony žactva nedůležité, někdy i nežádoucí. 
Je třeba počítat s výrazně vyššími požadavky na kondici u starších závodníků SCM, především u juniorů. V této věkové kategorii hrají výkony v obecných testech už významnou roli, i silová připravenost by měla být na vysoké úrovni. Tomu je potřeba včas přizpůsobit objem a intenzitu tréninku, což je samozřejmě podmíněno zodpovědným a cílevědomým postojem závodníka a snahou o co nejvyšší výkony.
 
Testy reprezentačního družstva juniorů se uskuteční 8.1.2011 Většina reprezentantů jistě předvede na těchto testech uprostřed přípravného období "výrazně lepší" výkony, nežli na podzimních testech SCM.,Testování proběhne v disciplínách: max. síla bench, přítah, max. počet shybů, 2 min bench a přítah s činkou jako na předchozích testech, běh, plavání 200m. Pro nejlepší závodníky bude připravena řada drobných věcných cen.
 
  - kritéria pro zařazování sportovců do SCM pro rok 2011
 
  -  tabulky bodování obecných testů (druhé kolo výběru do SCM)
 
Dotazy nebo připomínky k výsledkům testů prosím zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost