Kanoe.cz

Společná jarní soustředění SCM, RDJ

Letošního druhého termínu tréninkového kempu na Slapské přehradě - Obozu se zúčastnilo 84 mladých závodníků z 18 klubů. Třetí letošní jarní společné soustředění SCM se uskuteční od 28.dubna do 8. května

Již tradiční lokalita, vybavení kempu a vstřícnost provozovatelů vytvořily dobré podmínky pro už 16. společné soustředění SCM / RDJ. Po sedmi letech má tato společná akce nového šéfa - Honzu Andrlíka zvaného Andy, který se v tomto roce zapojil do práce v SCM a RDJ.  Na vedení tréninku se podílelo 8 trenérů doprovázející závodníky rozdělované do skupin podle výkonnosti a lodních kategorií na šesti motorových člunech. Důraz byl kladen nejen na intenzitu naplánovaných jednotek, ale také na techniku pádlování včetně rozborů videa. Mimo přípravy na vodě a běžeckých jednotek mládežníci posilovali pod širým nebem s dovezeným náčiním a vlastní vahou. Využití alternativních posilovacích metod jako TRX, balančních podložek všeho druhu, aquahitu atp. se stalo samozřejmostí. Sportovci měli k dispozici fyzioterapeuta - maséra, který také odborně vedl skupinové jednotky kompenzačního cvičení. V průběhu druhého termínu si závodníci užili sluníčka a vysokých teplot na rozdíl od prvního termínu, kde se průměrná teplota pohybovala kolem nuly.

 

Honza Andrlík o 2.termínu soustředění napsal:


" Všichni účastníci k soustředění přistoupili velmi svědomitě a poctivě makali. V prvním týdnu, i díky počasí jsme dosáhli celkových objemů Obozu I. A to tentokrát jsme již pilně pracovali na traťovém tempu i proběhly první tréninky rychlosti.

Opět až na drobnosti probíhalo soustředění bez komplikací. Trochu problém dělalo listí na vodě. Přehrada je napuštena na vysoký stav vody a proto ve vodě bylo kde co. Ale jinak podmínky téměř ideální. Po celou dobu nefoukalo, takže jsme se mohli plně koncentrovat na správné provedení techniky. Největším problém tentokrát znamenala šířící se střevní chřipna. Několik účastníků muselo i předčastně ukončit pobyt. Bohužel se tato nákaza nevyhnula ani trenérům, kteří si nemohli dovolit nejít s družstvem na motorový člun. Proto ode mne jim patří uznání a velký dík za nasazení a obětavost."

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost