Kanoe.cz

Dostál odpádloval na soustředění 750 kilometrů a má za sebou první vítězství v sezoně

thumb dostal popelJen několik dní po návratu ze soustředění ve slunné Kalifornii předával trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál na zahájení sezony při Memoriálu Dr. Karla Popela ceny úspěšným závodníkům a sám vyskočil na nejvyšší stupínek jako vítěz závodu kajakářů na pět kilometrů. „Chytil jsem trochu rýmu z té zimy, která tu je. Na vodě se tady srovnávám, jsme maličko rozmazlení z Kalifornie, kde byla voda krásně rovná a bylo teplo. Tady je voda ledová. Ale v úterý jedeme do Račic, věřím, že to bude lepší. Většinu tréninku absolvujeme tam,“ řekl zlatý a stříbrný medailista z mistrovství světa na singlkajaku. Právě v račické Labe aréně proběhne ve dnech 23. až 27. srpna letošní světový šampionát.

V Kalifornii si Dostál do deníku zapsal 750 kilometrů odtrénovaných na vodě. „A k tomu milion hodin v posilovně. A naběhané kilometry taky nemám přesně spočítané,“ dodal. „Trénovali jsme ráno před snídaní, po snídani, po obědě dvakrát, takže celý den.“

pepa konec soustrtedeniTřídenní tréninkové bloky s trenérem Karlem Leštinou a parťákem Pavlem Davídkem vždycky prokládal den volna. Během něj se Dostál držel teorie, že unavené tělo si lépe odpočine, když člověk zaměstná hlavu. „Takže jsme chodili po různých památkách, na výšlapy, hodně jsme byli na rybách. Taky jsme se byli podívat na NHL. Anaheim porazil Winnipeg 3:1. Měli jsme úžasné lístky asi v desáté řadě, které nám zajistil Ondra Kaše. Měl hrát, ale nakonec ho odvolali na farmu do San Diega,“ líčil Dostál. Vyrazil i na pláž, jež je rájem pro vodní zvířata, a také do národního parku, odkud z výšky dvou tisíc metrů nad mořem měl úžasný výhled na San Diego.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost