Kanoe.cz

Na mistrovství republiky budou závodit všichni olympionici s výjimkou deblkanoistů

K4 ME_2015_jizdaPoslední závody před olympijskými hrami absolvují elitní rychlostní kanoisté, které v srpnu čekají olympijské hry v Riu de Janeiru. Na mistrovství republiky v Račicích se v pátek představí čtyřkajak v olympijské sestavě Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Bronzové medailisty z her v Londýně čeká od 15.50 souboj s posádkou čtyřkajaku do 23 let Tomáš Veselý, Lukáš Nepraš, Radek Šlouf a Jakub Zavřel.

Kanoista Martin Fuksa, dvojnásobný medailista z červnového mistrovství Evropy, absolvuje na mistrovství republiky všechny tři tratě – v pátek kilometr, v sobotu pětistovku a v neděli dvoustovku. V závodě kajakářů na kilometru se představí Jakub Špicar, vítěz prvního nominačního závodu a náhradník pro olympijské hry. Na deblkajaku se na téže distanci ukážou čerství šampioni z mistrovství Evropy do 23 let Tomáš Veselý a Radek Šlouf.

Všichni nejlepší čeští kajakáři poměří síly v sobotu na pětistovce, na níž proběhnou čtyři rozjížďky. Na stejné trati budou na deblkajaku závodit Daniel Havel s Janem Štěrbou, kteří by se mohli na olympijských hrách představit na K2 1000 metrů. Havel je přihlášen také na nedělní závod K2 200 m s Lukášem Kusovským. Na dvoustovce bude závodit také olympionik Filip Šváb, a to jak na singlu, tak na deblu s Karlem Slepicou. Ze závodníků, kteří budou bojovat o úspěch na olympijských hrách, chybí na mistrovství republiky jen deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří pokračují v tréninku.

Kompletní startovní listiny a časový pořad najdete ZDE.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost