Nominační závody rozhodly o obsazení disciplín na evropské šampionáty všech věkových kategorií

ventil nominacky2Druhé letošní nominační závody rozhodly o obsazení 63 disciplín na mistrovství Evropy seniorů, do 23 let i juniorů, které proběhnou v červnu v Moskvě a v červenci v bulharském Plovdivu.

V seniorské kategorii zvítězili v nominačních závodech kajakáři Lukáš Kusovský na dvoustovce, na kilometru a pětistovce Radek Šlouf, který zároveň vyhrál i na deblkajaku s Tomášem Veselým. Mezi sprintery zvítězili v závodě deblkajaků Martin Seidl a Ondřej Bišický před posádkou Lukáš Kusovský, Karel Slepica.

V kategorii kanoistů, kde chyběli olympionici Martin Fuksa a deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, zvítězil na kilometru David Macháček, závod C2 1000 m vyhráli Vojtěch Ruso a Jakub Březina.

V závodě kajakářek na pětistovce zvítězila Lucie Matoušková před Annou Kožíškovou, dvoustovku ovládla Michaela Fasnerová, která společně s Matouškovou zvítězila na nejkratší trati i na deblkajaku.

Přesné nominace se ještě dolaďují, celkem se budou týkat více než šedesáti závodníků. „Nejtěžší je zvolit vhodnou kombinaci disciplín vzhledem k tomu, že se neustále mění časové pořady závodů,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Publikováno: 1 rok 4 měsíců zpět Od Vodičková #895
Avatar uživatele Vodičková
Perfektní zpravodajství, ostatní sporty můžou jen závidět a to okýnko s cílem, to je bezva! Tak držím palce, aby to zacinkalo i v Riu.
Publikováno: 1 rok 4 měsíců zpět Od bbbb #894