Kanoe.cz

Nominační závody rozhodly o obsazení disciplín na evropské šampionáty všech věkových kategorií

ventil nominacky2Druhé letošní nominační závody rozhodly o obsazení 63 disciplín na mistrovství Evropy seniorů, do 23 let i juniorů, které proběhnou v červnu v Moskvě a v červenci v bulharském Plovdivu.

V seniorské kategorii zvítězili v nominačních závodech kajakáři Lukáš Kusovský na dvoustovce, na kilometru a pětistovce Radek Šlouf, který zároveň vyhrál i na deblkajaku s Tomášem Veselým. Mezi sprintery zvítězili v závodě deblkajaků Martin Seidl a Ondřej Bišický před posádkou Lukáš Kusovský, Karel Slepica.

V kategorii kanoistů, kde chyběli olympionici Martin Fuksa a deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, zvítězil na kilometru David Macháček, závod C2 1000 m vyhráli Vojtěch Ruso a Jakub Březina.

V závodě kajakářek na pětistovce zvítězila Lucie Matoušková před Annou Kožíškovou, dvoustovku ovládla Michaela Fasnerová, která společně s Matouškovou zvítězila na nejkratší trati i na deblkajaku.

Přesné nominace se ještě dolaďují, celkem se budou týkat více než šedesáti závodníků. „Nejtěžší je zvolit vhodnou kombinaci disciplín vzhledem k tomu, že se neustále mění časové pořady závodů,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost