Kanoe.cz

Dostál, Špicar i deblkajak Havel, Štěrba jsou v Montemoru ve finále

5Dva čeští kajakáři pojedou v sobotu finále Světového poháru v portugalském Montemoru. Vedle vicemistra světa Josefa Dostála odstartuje v dráze číslo sedm Jakub Špicar. O medaile budou závodit také Daniel Havel a Jan Štěrba v deblkajaku. Odpoledne je pak společně s Lukášem Trefilem a Josefem Dostálem čeká boj o postup do finále se čtyřkajakem.

Mistr světa z roku 2014 Josef Dostál, který vyhrál předchozí závod Světového poháru v Račicích, zvítězil v Montemoru v dopolední rozjížďce a postoupil přímo do sobotního finále (12.46). Medailista z mistrovství světa i Evropy do 23 let Jakub Špicar pak vyhrál semifinále rozdílem 76 tisícin sekundy před Polákem Rosolskim, a tak nastoupí do finále hned vedle Dostála, který pojede v dráze číslo šest.

Bronzoví medailisté z mistrovství Evropy Daniel Havel a Jan Štěrba na deblkajaku vyhráli semifinále rozdílem desetiny sekundy před domácí posádkou Silva, Ribeiro a ve 13:35 pojedou o medaile. V sobotu vstoupí do závodů také kajakář Filip Šváb na dvoustovce. Kajakář Jakub Špicar pojede ještě pětistovku.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Záznam pátečního dopoledního programu SP v Montemoru je ZDE, odpolední vysílání pak ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost