Kanoe.cz

Na Světovém poháru v Montemoru bude startovat čtyřkajak v obvyklém složení

K4 ME_2015_jizdaPoslední možný mezinárodní závodní test před olympijskými hrami absolvuje český čtyřkajak v tradičním složení. Na Světovém poháru v portugalském Montemoru bude startovat posádka bronzových olympijských medailistů, mistrů světa a světových rekordmanů Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Vítěz domácích nominačních závodů kajakářů Jakub Špicar pojede tentokrát závody na singlkajaku na tratích 1000 a 500 metrů. Další příležitost dosáhnout jistoty účasti na olympijských hrách má kajakář Filip Šváb na dvoustovce.

„Tradiční sestava z posledních čtyř sezon spolu ještě letos nestartovala. Je potřeba ji otestovat, protože dosavadní letošní výsledky čtyřkajaku nenaplnily očekávání,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Čtyřkajak, do kterého usedl Jakub Špicar a na pozici zadáka se v něm prostřídali Lukáš Trefil a Jan Štěrba, byl v Duisburgu i v Račicích pátý. „Výkony čtyřkajaku, který posílil Jakub Špicar, jsou vzhledem k aktuální úrovni největších soupeřů z posledních let srovnatelné s dřívějšími, ale s tím se nelze spokojit. Konkurence v této disciplíně se v olympijské sezoně zvýšila, přibylo několik extrémně silných posádek. Němci složili čtyřkajak ze dvou možná aktuálně nejrychlejších deblkajaků na světě. Australané posílili posádku o Kennyho Wallace, možná nejúspěšnějšího kajakáře od olympijských her v Pekingu,“ dodal Hottmar.

S Australany, kteří vyhráli v Duisburgu a byli druzí v Račicích, se český čtyřkajak střetne i v Montemoru, další silnou posádkou budou domácí Portugalci. „Čtyřkajak má nyní rezervy v načasování a efektivitě záběru, ve které ale borci už i v posledních dvou letech cítili odlišnost proti sezonám 2012 a 2013. Tehdy dokonale využili každý záběr, dokázali oproti soupeřům pádlovat nižší frekvencí při stejné rychlosti lodi a více tak šetřili síly na závěry závodů,“ vysvětlil Hottmar.

Vedle čtyřkajaku budou v Portugalsku startovat Josef Dostál na K1 1000 m, Daniel Havel s Janem Štěrbou pojedou na K2 1000 m, Jakub Špicar startuje na K1 1000 a 500 m a Filip Šváb na K1 200 m. Teprve po třetím závodě Světového poháru se bude řešit dál, jak bude vypadat složení posádky čtyřkajaku pro olympijské hry. „Do startu čtyřkajaku v Riu zbývá více než dva a půl měsíce, v přípravě se dá udělat ještě velký kus práce. Věřím, že chlapi v jakkoli složené posádce ve výkonnosti i souhře ještě povýší. Všichni pro to udělají maximum,“ dodal Hottmar.

Jmenovitou olympijskou nominaci mají jistou deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (C2 1000 m) a kanoista Martin Fuksa (C1 1000 a 200 m), kteří Světový pohár v Montemoru vynechávají z důvodu olympijské přípravy. Na kilometrové trati na singlkajaku v Riu pojede Josef Dostál, čtvrtý ze SP v Duisburgu a vítěz závodu v Račicích.

Program a startovní listiny SP v Montemoru najdete ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost