Kanoe.cz

O olympijská místa zabojují ve finále dokvalifikace v Duisburgu čtyři české lodě

K2 rozjizdka_DBČtyři české lodě budou ve čtvrtek bojovat na evropské olympijské dokvalifikaci o místa pro olympijské hry v Riu de Janieru. Vedle deblkanoistů Jaroslava Radoně a Filipa Dvořáka, které čeká rovnou závod o vše, si postup do finále vyjeli Jakub Zavřel a Jakub Špicar na kilometrové trati na deblkajaku, Michaela Mlezivová a Anna Kožíšková na deblkajaku na pětistovce a kanoista Dan Drahokoupil na sprinterské dvoustovce.

Zavřel se Špicarem postoupili s přehledem přímo z rozjížďky, v níž skončili druzí za polskou posádkou. „Konečně nám to sedlo. V trénincích byl debl rozpačitý, ale tahle jízda byla naše nejlepší. V první části závodu jsme se snažili nenechat si to tolik ujet, ve druhé jsme do toho šlápli,“ řekl Jakub Zavřel, který oproti loňskému roku měl roli háčka. Vedle Poláků budou na jedno olympijské místo aspirovat také Maďaři, Ukrajinci, Španělé – konkurence českých závodníků je silná. „Splnili jsme první úkol, dostat se finále. Teď musíme jet co nejlépe,“ dodal Zavřel.

Jako první z českého týmu do finále nastoupí v 10.25 Michaela Mlezivová s Annou Kožíškovou na deblkajaku. „Cíl jsme splnily, první skok jsme zvládly. Těšíme se na finále. Jede se od nuly, nemáme co ztratit. Snad zůstane vítr do zad, to nám sedí víc,“ řekla Kožíšková.

blecha ancaVe 13.30 odstartují v Duisburgu Zavřel se Špicarem, o sedm minut později deblkanoisté Radoň s Dvořákem, pátí z olympijských her v Londýně 2012. Ve 13.53 pak začne závod singlkanoistů na dvoustovce. I s Danem Drahokoupilem, který takticky vypustil rozjížďku a ze semifinále pak postoupil ze třetího místa.

„Bylo to trochu v plánu, protože rozjížďka byla fakt těžká a Slovák Hagara mi ujel hned na startu. Věděl jsem, že on pojede na hraně postupu, tak jsem radši pošetřil sílu a možná se to i vyplatilo. Je tu těžší voda, nejsem ve svém živlu, mám radši dynamičtější záběr. Ve finále bych chtěl aspoň někoho předjet,“ řekl Drahokoupil.

Rozdílem necelých tří desetin unikl postup do finále kajakářce Lucii Matouškové na pětistovce, v semifinále byla čtvrtá. „Před závodem jsem si řekla, že když pojedu čas 1:53, což je můj osobák o tři vteřiny, nemůžu být naštvaná. A jela jsem tak, bohužel to nestačilo. Předvedla jsem, na co mám, a teď se o to budu snažit dál,“ řekl Matoušková, která strávila dlouhé soustředění v USA i s olympijskou vítězkou Krisztinou Fazekas Zur. „Její trenér mi vždycky říkal, že je hodně důležité se soustředit na každý úsek na tréninku. Snažila jsem se odkoukat, co šlo.“

Čtvrté místo v semifinále patřilo také Martinu Seidlovi a Ondřeji Bišickému na deblkajaku na 200 metrů. „Je to motivace, na druhou stranu konečně vidíme, jak to doopravdy vypadá s konkurencí ve světě,“ řekl Ondřej Bišický. Martin Seidl dodal: „Start nám sednul, ale na stovce nám ostatní poodjeli. Na nás jsme jeli ale hodně dobře. Ovšem musíme zesílit a víc potrénovat. Blíží se šampionát do 23 let, musíme na něj být připravení.“

Šestá v semifinále kajakářek na dvoustovce byla Michaela Fasnerová, kterou před startem provázely zdravotní problémy. „Všichni jsou tu dobře připravení. Soupeřky, které se mi podařilo prorazit jindy na mistrovství světa, tady byly ve vynikající formě. Bohužel moje forma moc negradovala,“ řekla Fasnerová.

Výsledky najdete ZDE. Čtvrteční české finálové účasti na olympijské dokvalifikaci: 10.25 Michaela Mlezivová, Anna Kožíšková (K2 500 m), 13.30 Jakub Zavřel, Jakub Špicar (K2 1000 m), 13.37 Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (C2 1000 m), 13.53 Dan Drahokoupil (C1 200 m).

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost